عراق از سهمیه نفت خام فوریه اوپک فراتر رفت

0 128

عراق از سهمیه نفت خام فوریه اوپک فراتر رفت . گزارش اختصاصی از بازار نفت و گاز ایران (ای ار اویل مارکت) درباره صادرات نفت کشور عراق به سایر کشورها. در این گزارش آمده است که عراق از سهمیه نفت خام فوریه اوپک فراتر رفته است.

آمار منتشر شده

بر اساس آمار منتشر شده توسط بازاریاب دولتی سومو ، عراق در ماه فوریه ۱۱۰۰۰ بشکه در روز بیشتر از سهمیه نفت خام خود تولید کرد سومو گفت: عراق ماه گذشته ۳.۸۶۸میلیون بشکه در روز تولید کرد، در حالی که در ژانویه ۳.۸۰۷ میلیون بشکه در روز بود. این مقدار کمی بیشتر از تخمین آرگوس از ۳.۸۵ میلیون بشکه در روز برای ماه فوریه است و بیشتر از سقف تولید کشور از ۳.۸۵۷ میلیون بشکه در روز برای ژانویه تا آوریل است.

آمار سومو

بر اساس آمار سومو, عراق بار دیگر نتوانست به وعده‌های مکرر خود برای جبران مازاد تولید بیش از حد ،از طریق کاهش اضافی پایبند باشد. داده های آرگوس نشان می دهد که عراق از زمان آغاز معامله فعلی در ماه مه سال گذشته ۱۸.۳ میلیون میلیارد بشکه بیشتر از سقف اپک خود تولید کرده است. این بدان معناست که برای جبران کامل نیاز به تولید حدود ۱۲۰،۰۰۰ بشکه در روز در زیر سهمیه در مارس-ژوئیه است.

جولای آخرین مهلت گروه اوپک برای جبران کامل تولید بیش از حد گذشته برای کشورها است. عراق مدتهاست که در پشت عدم کنترل خود بر تولید نفت در منطقه نیمه خودمختار کردستان پنهان است تا بخشی از عدم انطباق خود با توافقنامه اوپک را توضیح دهد. احسان اسماعیل وزیر نفت ماه گذشته گفت اگر منطقه کردستان سهم خود را کاهش دهد ، زیر سهمیه ماه فوریه را تولید خواهد کرد. سومو تولید نفت خام از منطقه کردستان را در ماه گذشته ۴۳۹،۰۰۰ بشکه در روز اعلام کرد که در مقایسه با ژانویه ۲۰،۰۰۰ بشکه در روز بود

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و به روزرسانی ها، مستقیماً در صندوق ورودی خود، اینجا ثبت نام کنید.
شما می توانید در هر زمان اشتراک خود را لغو کنید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.