نرخ جهانی نفت امروز 29 آبان

,
نرخ جهانی نفت

نرخ جهانی نفت  هر بشکه نفت برنت دریای شمال که دیروز ابتدا به پایین‌ترین رقم ۶ هفته گذشته رسیده و در نهایت رشد ۱.۲ درصدی را تجربه کرد، امروز با ۲۸ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۸۱ دلار و ۵۲ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم که دیروز با نوسان بیش از ۲ دلاری مواجه بود و در نهایت رشد قیمت را تجربه کرد، امروز با ۱۹ سنت افزایش به ۷۹ دلار و ۲۰ سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی در مسیر ثبت چهارمین کاهش هفتگی متوالی قرار دارد. قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه با ۲ دلار و ۹۱ سنت معادل ۳.۶۸ درصد کاهش به ۷۶ دلار و ۱۰ سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی برای اولین بار از مارس ۲۰۲۰ طی چهار هفته متوالی شاهد کاهش بود.

ادامه صعود قیمت جهانی نفت

به گزارش بازار نفت گاز ایران قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۸ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۸۱ دلار و ۵۲ سنت رسید.

نرخ جهانی نفت نزدیک به سه رقمی شدن

قیمت سبد نفتی اوپک روز سه شنبه ۸۲ دلار و یک سنت ثبت شد؛ در حالی‌ که دوشنبه (۲۴ آبان‌ماه) ۸۰ دلار و ۹۰ سنت بود. سبد نفتی اوپک شامل ۱۳ نوع نفت خام اعضای این سازمان از جمله مخلوط الجزایر، گیراسول آنگولا، سبک رابی گابن، میناس اندونزی، سنگین ایران، سبک بصره، صادراتی کویت، السدر لیبی، سبک بونی نیجریه، سبک عربی عربستان، موربان امارات، مری ونزوئلا و جنو کنگوست.

قیمت نفت خام شاخص برنت و وست تگزاس اینترمدیت (WTI) نیز روز چهارشنبه (۲۶ آبان‌ماه) و تا لحظه انتشار این خبر به‌ترتیب ۸۱ دلار و ۶۶ سنت و ۷۹ دلار و ۸۹ سنت به ازای هر بشکه بوده است.

کمبود گاز و گرانی نفت

نرخ نفت جهانی  همچنین از نگرانیها نسبت به کمبود عرضه زغال سنگ و گاز در چین، هند و اروپا و افزایش تقاضا برای دیزل و نفت کوره به منظور تولید برق، پشتیبانی شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *