اعتصاب 48 ساعته 1300 کارگر نفت و گاز اروپا

,
اعتصاب 48 ساعته 1300 کارگر نفت و گاز اروپا

به گزارش بازار نفت و گاز، Unite اعتصاب 1300 کارگر نفت و گاز فراساحلی را تایید کرد. این اعتصاب 48 ساعته چندین میلیارد دلار به اپراتورهای نفت و گاز از جمله BP ،CNRI، EnQuest ،Harbour ،Ithaca ،Shell ،TAQA و Total ضربه خواهد زد.

تعطیلی 48 ساعته

اتحاد اتحادیه تایید کرد که 1300 کارگر دریایی از روز دوشنبه (24 آوریل) تعطیلی 48 ساعته را آغاز خواهند کرد که مشکلات “شدید” را برای اپراتورهای بزرگ نفت و گاز ایجاد خواهد کرد. اتحادیه کارگری پیش‌بینی می‌کند که اقدام اعتصابی بی‌سابقه‌اش، به عنوان بخشی از «سونامی» ناآرامی‌های صنعتی، می‌تواند منجر به تعطیلی تولید به دلیل کار تخصصی اعضای آن بر روی سکوها و دارایی‌های فراساحلی شود.

این اعتصاب 48 ساعته چندین میلیارد دلار به اپراتورهای نفت و گاز از جمله BP، CNRI، EnQuest، Harbour، Ithaca، Shell، TAQA و Total ضربه خواهد زد.

اعتصاب 48 ساعته

شارون گراهام، دبیر کل یونیت، گفت: شرکت‌های نفت و گاز از سودهای بادآورده بی‌سابقه بهره می‌برند و به راحتی می‌توانند حقوق اعضای ما را افزایش دهند. اعتصاب 48 ساعته تنها در صورتی شروع سونامی ناآرامی های صنعتی خواهد بود که پیمانکاران و اپراتورها از دادن شغل، دستمزد و شرایط بهتر به اعضای خارج از کشور خودداری کنند. مقیاس طمع شرکت ها در بخش فراساحلی باید به چالش کشیده شود و این توسط یونیت خواهد بود.

تجمع اعتصابی کارگران

یونیت در دفتر اتحادیه در آبردین در ساعت 10 صبح روز دوشنبه (24 آوریل) تجمعی با حضور کارگران اعتصابی دریایی برگزار خواهد کرد. خیابان کینگ 42-44، آبردین، AB24 5TJ از اعضای مطبوعات برای مصاحبه با نمایندگان یونیت دعوت شده است.

این اقدام آینده نگر شامل تکنسین های برق، تولید و مکانیک علاوه بر خدمه عرشه، داربست ها، اپراتورهای جرثقیل، لوله کش ها، پلاترها و ریگرهایی است که برای Bilfinger UK Limited، Petrofac Facilities Management، Stork Technical Services، و Sparrows Offshore Services کار می کنند.

اعتصاب 1300 کارگر

جان بلند، افسر صنعتی یونیت، افزود: جمعی متشکل از 1300 کارگر در بزرگترین توقف دریایی در یک نسل شرکت خواهند کرد. اعتصاب 48 ساعته پیمانکاران و بهره برداران را با مشکلات جدی مواجه خواهد کرد.

ما معتقدیم که به دلیل ماهیت تخصصی کاری که اعضای ما انجام می دهند، سکوهای فراساحلی بدون آنها نمی توانند به طور ایمن و کارآمد عمل کنند. این اعتصاب می‌تواند تولید ده‌ها سکو را متوقف کند و آنها را متوقف کند.»

یونیت اخیراً تأیید کرد که حدود 70 کارگر دریایی که توسط TotalEnergies در سکوهای Elgin Franklin و North Alwyn به همراه کارخانه گاز شتلند به کار گرفته شده‌اند، در اعتصاب شرکت می‌کنند. رای گیری در 5 مه بسته می شود.

یونیت دارای دستورات اعتصابی در پتروفک بی پی است که حدود 100 عضو را پوشش می دهد و بیش از 80 عضو را در گروه وود در دارایی های TAQA به کار گرفته است. هیچ تاریخ اعتصابی در رابطه با این اختلافات اعلام نشده است. Unite همچنین در Worley Services UK Limited دارای اعتصاب بیشتر است که شامل 50 عضو است، اما تا زمانی که مذاکرات با شرکت ادامه دارد، اقدام به حالت تعلیق درآمده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *