توسعه تولید نفت و گاز در میدان دریایی برزیل

توسعه تولید نفت و گاز در میدان دریایی برزیل

به گزارش بازار نفت و گاز، BW Energy برای توسعه میدان Maromba در ساحل برزیل در دو فاز. این شرکت با خرید FPSO Polvo از BW Offshore موافقت کرده است که در میدان دریایی برزیل، واقع در حوضه Campos، ارتقا یافته و مجدداً مستقر خواهد شد. FPSO از شش چاه تولید خواهد کرد و اولین نفت در سال 2025 برداشت خواهد شد.

تولید نفت در آب های برزیل

BW Energy تصمیم گرفته است تا پروژه توسعه Maromba در آب های برزیل را به صورت مرحله ای از طریق حفاری شش چاه تولیدی ادامه دهد. چاه ها به یک ذخیره سازی و تخلیه مجدد تولید شناور (FPSO) متصل خواهند شد. اولین نفت این پروژه از فاز 1 در سال 2025 هدف گذاری شده است.

طرح توسعه این شرکت توسط ANP تنظیم کننده نفت و گاز برزیل تأیید شده است و انتظار می رود تأییدیه کامل زیست محیطی از مؤسسه محیط زیست و منابع طبیعی تجدیدپذیر برزیل (IBAMA) در زمان مناسب دریافت شود.

BW Energy قراردادی برای خرید FPSO Polvo از BW Offshore به قیمت 50 میلیون دلار برای استفاده از کشتی برای پروژه Maromba امضا کرده است.

توسعه نفت و گاز برزیل

FPSO Polvo در میدان فراساحلی برزیل، واقع در بخش جنوبی حوضه Campos ارتقا یافته و مجددا مستقر خواهد شد. برای حداکثر 10 حلقه چاه تولیدی با ظرفیت ذخیره سازی 1.2 میلیون بشکه طراحی خواهد شد.

مجموع ظرفیت مایع FPSO 85000 بشکه در روز خواهد بود. ظرفیت تولید نفت این کشور 65 هزار بشکه در روز و ظرفیت تصفیه آب نیز 75 هزار بشکه در روز خواهد بود. میدان Maromba توسط BW Energy در سال 2019 به مبلغ 115 میلیون دلار از پتروبراس و شورون خریداری شد.

BW Energy گفت که تصمیم سرمایه گذاری در پروژه توسعه Maromba مشروط به برخی شرایط قبلی مانند تکمیل تامین مالی پروژه خواهد بود. به گفته این شرکت، در فاز اول شاهد حفاری سه حلقه چاه خواهیم بود. این کار با دومین کمپین حفاری با سه حلقه چاه اضافی در سال 2027 دنبال خواهد شد.

برآوردهای اولیه

بر اساس برآوردهای اولیه، توسعه فاز 1 می تواند شامل سرمایه گذاری نزدیک به 400 میلیون دلار باشد. کارل آرنت، مدیرعامل BW Energy گفت: «ما از زمان خرید در سال 2019 و در طول همه‌گیری کووید-19، برای بهینه‌سازی طرح توسعه Maromba کار کرده‌ایم. این شامل ارزیابی‌های فنی، تحلیل طیف کامل داده‌های زمین‌شناسی، لرزه‌ای و چاه‌ها، و همچنین مدل‌سازی و شبیه‌سازی مخزن گسترده است.

توسعه شش چاه نفت

بر اساس یافته‌های خود، ما تصمیم گرفته‌ایم تا با توسعه شش چاه افقی تولیدی متصل به یک FPSO ادامه دهیم تا قفل تولید نفت قابل توجه و تولید ارزش بلندمدت را برای سهامداران خود باز کنیم.» بی دبلیو انرژی گفت که توسعه میدان مارومبا به صورت مرحله‌ای امکان نظارت بر مخزن و بهینه‌سازی برنامه دوم حفاری را فراهم می‌کند.

این شرکت انتظار دارد حداکثر تولید نفت از این میدان بین 30 تا 40 هزار بشکه در روز باشد. با ارزیابی فنی شرکت مشخص شد که برای سه حلقه چاه اول نیازی به تزریق آب نیست. بی دبلیو انرژی گفت، با این حال، حفاری سه حلقه چاه باقیمانده یک امر احتمالی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *