8 علامت و نشانه خطرناک نشت گاز طبیعی

8 علامت و نشانه خطرناک نشت گاز طبیعی

نشت گاز طبیعی یک تهدید بالقوه برای پوشش گیاهی، حیوانات و مهمتر از همه خانواده های ما است. هنگامی که نشت گاز رخ می دهد، گاز خطرناک می تواند خانه شما را پر کند و زمان برای جلوگیری از نشت قبل از وقوع آسیب ضروری است. یک دقیقه وقت بگذارید تا شایع ترین علائم و نشانه های نشت گاز طبیعی را برای جلوگیری از خطر احتمالی در مسیر آن بیاموزید.

علائم نشت گاز

همه نشت‌های گاز طبیعی آنقدر بزرگ نیستند که فوراً متوجه آن شوند. حتی یک نشت کوچک می تواند خانواده شما را تهدید کند. صاحبان خانه باید از علائم رایج نشت گاز برای جلوگیری از آسیب طولانی مدت آگاه باشند. اگر هر یک از علائم زیر را مشاهده کردید، فورا از خانه خود خارج شوید و با تعمیرکار خط گاز تماس بگیرید.

علائم نشت گاز در خانه

علائم نشت گاز در خانه

قیمت جهانی میعانات گازی

بوی تخم مرغ گندیده

شرکت های گازی که به طور طبیعی بدون بو هستند، یک ماده شیمیایی به نام مرکاپتان را به گاز طبیعی اضافه می کنند تا به تشخیص نشت گاز طبیعی کمک کند. هنگامی که نشتی رخ می دهد، بوی تخم مرغ های فاسد یا گوگرد ممکن است به خانه شما نفوذ کند. اگر متوجه بوی تند همراه با صدای خش خش از لوله شدید، این نشانه و علامت نشت گاز در خانه شما است.

چمن یا پوشش گیاهی قهوه ای گیاه

یکی دیگر از علائم رایج نشت گاز طبیعی، محوطه سازی قهوه ای و زنگ زده است. در طول نشت گاز استاندارد، مونوکسید کربن به آرامی جایگزین اکسیژن مورد نیاز گیاهان برای بقا می شود. اگر متوجه تغییر ناگهانی در محوطه سازی خود شدید، نشت گاز ممکن است مقصر باشد.

گیاهان آپارتمانی مرده

درست مانند پوشش گیاهی در فضای باز، گیاهان داخلی ما برای زنده ماندن به اکسیژن نیاز دارند. اگر گیاهان داخل خانه شما به تازگی قهوه ای شده و بدون هیچ توضیحی خشک شده اند، این ممکن است نشانه نشت گاز در خانه شما باشد.

علائم فیزیکی نشت گاز طبیعی

یک علامت معمولی نشت گاز مسمومیت، جراحت یا مرگ است. همانطور که گاز طبیعی خانه را پر می کند، کمبود اکسیژن ناشی از نشت گاز طبیعی باعث می شود اعضای خانواده شما علائم فیزیکی مسمومیت با گاز را نشان دهند. اگر شما یا یکی از اعضای خانواده هر یک از موارد زیر را تجربه می کنید، ممکن است مسمومیت با گاز داشته باشید:

سرگیجه
سردرد
حالت تهوع
دشواری در تنفس
خستگی

اگر شما یا یکی از اعضای خانواده هر یک از علائم نشت گاز طبیعی ذکر شده در بالا را تجربه کردید، فوراً خانه خود را ترک کنید. مسمومیت با گاز ناشی از نشت گاز طبیعی می تواند خطرناک باشد.

نشت گاز نباید با مشکل مواجه شود. نشتی خط گاز می تواند علائم سلامتی خطرناکی برای شما و خانواده شما ایجاد کند. اگر مشکوک به نشت گاز هستید، از منزل خود خارج شوید.

در صورت نشت گاز

زمانی که تمام اتصالات و لوله های گاز به درستی در خانه نصب شده باشند، استفاده از گاز طبیعی بی خطر است. اما نشت گاز نیز در برخی موارد ممکن است رخ دهد. این نشت منجر به یک سری علائم فیزیکی می شود و در برخی موارد این گاز می تواند باعث مسمومیت با مونوکسید کربن در انسان و حیوانات شود.

تقریباً تمام خانوارهای شهر از انرژی گاز برای پخت و پز و گرم کردن خانه و آب حمام استفاده می کنند. بسیاری از صنایع نیز از گاز برای سوخت خود استفاده می کنند. به دلیل ارزان بودن و سهولت استفاده، بهترین منبع سوخت، چه در خانه و چه در صنعت است. اما این ماده مفید بسیار قابل اشتعال است و نشت گاز احتمال آتش سوزی و انفجار را افزایش می دهد. اگر مشکوک به نشت گاز هستید، بهتر است بلافاصله محل را ترک کنید و بلافاصله با آتش نشانی و اورژانس تماس بگیرید.

هنگام نشت گاز چه باید کرد

در صورت بروز نشت گاز، دستورالعمل های زیر باید رعایت شود:

مطمئن شوید که تمام اعضای خانواده و حیوانات خانگی فوراً تخلیه شوند. درها را باز بگذارید و با اورژانس تماس بگیرید. از داخل خانه تماس نگیرید زیرا ممکن است گاز را مشتعل کند

علائم نشت گاز در حیوانات و انسان نیاز به درمان دارد. در مواردی که علائم شدید هستند، باید با آمبولانس تماس بگیرید یا شخص را مستقیماً به بخش اورژانس ببرید.

اگر مشکوک به نشت گاز هستید و هنوز ثابت نشده است، باید موارد زیر را انجام دهید:

هنگام ورود یا خروج از خانه به تابلوها توجه کنید. علائمی که هنگام ورود به خانه باز می گردند ممکن است نشان دهنده نشت گاز، مسمومیت با مونوکسید کربن یا سایر آلودگی های هوا مانند گرد و غبار باشد.

اگر بوی گاز ملایم است، بلافاصله شعله گاز را خاموش کنید. تمام پنجره ها را باز کنید و با تامین کننده گاز خارج از خانه تماس بگیرید. یک کارشناس معتبر می فرستند تا وضعیت را بررسی کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *