حفاری ADNOC برای ده دکل زمینی هیبریدی نفت

حفاری ADNOC برای ده دکل زمینی هیبریدی نفت

به گزارش بازار نفت و گاز، سفارشات حفاری ADNOC برای ده دکل زمینی هیبریدی جدید سازگار با شبکه چین. شرکت فناوری و توسعه نفت چین (CPTDC) ده سکوی برق هیبریدی جدید را در جمهوری خلق چین با طراحی سریع حرکت بیابان 1500 اسب بخار و قابلیت کار در چاه های خوشه ای خواهد ساخت.

حفاری ADNOC برای دکل های زمینی

شرکت دولتی حفاری ADNOC Drilling در ابوظبی قراردادی را برای خرید 10 دکل حفاری هیبریدی جدید به ارزش 252 میلیون دلار امضا کرده است. شرکت فناوری و توسعه نفت چین (CPTDC)، یکی از شرکت های تابعه شرکت ملی نفت چین (CNPC)، ده دکل برق هیبریدی جدید خواهد ساخت.

این واحدها در چین ساخته خواهند شد، با طراحی Fast Desert Moving 1500HP و قابلیت کار در چاه های خوشه ای. شرکت ADNOC Drilling قصد دارد چهار سکوی زمینی دیگر را اجاره کند تا در مجموع 14 دکل جدید به ناوگان خود اضافه کند.

این شرکت از سه ماهه چهارم سال جاری به تدریج دکل ها را وارد ناوگان خود خواهد کرد و انتظار می رود سهم درآمدی جزئی از سال 2024 داشته باشد.

حداکثر انرژی با حداقل انتشار

عبدالرحمن عبدالله السیاری، مدیر اجرایی حفاری ADNOC گفت: این یک گام هیجان‌انگیز دیگر برای حفاری ADNOC است. این دکل‌های جدید به ظرفیت مورد نیاز برای برآورده کردن انتظارات مشتریان ما از حداکثر انرژی با حداقل انتشار کمک می‌کنند.

از آنجایی که مسیر رشد ما تسریع می‌شود و به ایجاد ظرفیت و قابلیت‌های خود برای افزایش بازده سهامداران ادامه می‌دهیم، تعهد ما به کربن‌زدایی از عملیات‌هایمان همچنان اساسی است.

سکوهای زمینی هیبریدی

ADNOC Drilling گفت که سکوهای زمینی هیبریدی جدید و سازگار با شبکه برای استراتژی کربن زدایی آن بسیار مهم هستند، زیرا از اتوماسیون باتری و موتور همراه با ژنراتورهای دیزلی سنتی استفاده می کنند. سیستم‌های قدرت هیبریدی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در مواقع نیاز برق مستمر را تأمین کنند و در صورت افزایش تقاضا، فوراً توان اضافی را ارائه دهند.

انتظار می‌رود هر دکل هیبریدی جدید، انتشار گازهای گلخانه‌ای شرکت را 10 تا 15 درصد کاهش دهد که از اهداف ADNOC برای کاهش 25 درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال 2030 حمایت می‌کند.

اتصال سکوهای جدید

ADNOC Drilling گفت: سکوهای جدید با حداقل تنظیمات بر اساس موقعیت دکل و توان شبکه به شبکه برق متصل خواهند شد تا انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند. به گفته این شرکت، ده سکوی جدید نقش مهمی در افزایش ظرفیت عملیاتی خشکی آن و پشتیبانی از اهداف ظرفیت تولید تسریع شده ADNOC خواهند داشت.

تسریع ظرفیت تولید

اهداف ظرفیت تولید تسریع شده ADNOC رسیدن به پنج میلیون بشکه نفت خام با شدت کمتر کربن در روز تا سال 2027 و دستیابی به خودکفایی گاز برای امارات متحده عربی است. علاوه بر این، ADNOC Drilling دارای ناوگان بزرگی از سکوهای حفاری و تکمیل چاه است و به عنوان بخشی از راهنمایی های به روز شده خود، سکوهای زمینی هیبریدی جدید را خریداری می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *