قرارداد 20 ساله تامین LNG سنگاپور از امریکا

,
قرارداد 20 ساله تامین LNG سنگاپور از امریکا

به گزارش بازار نفت و گاز، Venture Global LNG قرارداد 20 ساله تامین LNG را با Inpex امضا کرد. قراردادها برای تهیه LNG از پروژه سوم Venture Global LNG، پروژه CP2 LNG، امضا شده است که انتظار می‌رود در سال 2023 در لوئیزیانا پس از دریافت تاییدیه لازم دولت، ساخت آن آغاز شود.

قرارداد 20 ساله تامین LNG

Venture Global LNG مستقر در ایالات متحده، قرارداد خرید و فروش بلندمدت (SPA) با Inpex Energy Trading سنگاپور، یک شرکت تابعه شرکت نفت و گاز Inpex مستقر در سنگاپور، برای تامین گاز طبیعی مایع (LNG) از CP2 LNG منعقد کرده است.

بر اساس مفاد این قرارداد، شرکت تابعه اینپکس حدود یک میلیون تن در سال LNG به مدت 20 سال خریداری خواهد کرد.

قراردادها برای تهیه LNG از پروژه سوم Venture Global LNG، پروژه CP2 LNG، امضا شده است که انتظار می‌رود در سال 2023 در لوئیزیانا پس از دریافت تاییدیه لازم دولت، ساخت آن آغاز شود.

قرارداد خرید LNG

با قرارداد خرید LNG، انتظار می‌رود که شرکت تابعه Inpex به سایر مشتریان CP2 LNG از جمله شورون، EnBW ExxonMobil و New Fortress Energy بپیوندد.

به گفته اینپکس، LNG به ترمینال Naoetsu LNG اینپکس همراه با سایر پایانه های مشتریان در ژاپن و سایر کشورها ارسال می شود.

تهیه LNG از ایالات متحده

هیروشی کاتو، مدیر اجرایی بازاریابی انرژی جهانی اینپکس و معاون ارشد رئیس‌جمهور اینپکس گفت: این توافق گروه INPEX را قادر می‌سازد LNG را از ایالات متحده به صورت بلندمدت تهیه کند، ظرفیت عرضه LNG خود را گسترش دهد و منابع تأمین خود را برای کمک بیشتر متنوع کند.

تولید پایانه CP2 LNG

انتظار می رود پایانه CP2 LNG در زمینی به مساحت 546 هکتار در کامرون پریش، لوئیزیانا، ظرفیت مایع سازی 20 میلیون تن در هر ساعت LNG و حداکثر ظرفیت حدود 24 میلیون تن در هر ساعت را داشته باشد.

این شرکت انتظار دارد عملیات فاز 1 کامل پروژه را در سه ماهه دوم سال 2026 آغاز کند.

امنیت عرضه LNG در بازار

مایک سابل، مدیرعامل ونچر گلوبال، گفت: ونچر گلوبال استقبال از INPEX، بزرگترین شرکت اکتشاف و تولید گاز ژاپن، به عنوان مشتری در CP2 و گسترش پایگاه مشتریان خود در آسیا، خوشحال است.

ما مفتخریم که امنیت عرضه LNG را برای این بازار کلیدی فراهم کنیم و مشتاقانه منتظر حمایت از INPEX هستیم زیرا انرژی رقابتی ما با کربن کمتر به منطقه ارائه می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *