پروژه نفت خام حرارتی آرامکو در فناوری مواد شیمیایی

پروژه نفت خام حرارتی آرامکو در فناوری مواد شیمیایی

به گزارش بازار نفت و گاز، S-OIL آرامکو پروژه 7 میلیارد دلاری کراکر بخار پتروشیمی را در کره جنوبی می سازد. پروژه شاهین در سایت موجود اس اویل در اولسان با ظرفیت تولید سالانه 3.2 میلیون تن پتروشیمی ساخته خواهد شد.

پروژه نفت خام حرارتی آرامکو

آرامکو عربستان از طریق شرکت نفت و پالایشگاه S-OIL خود، قرار است یک کراکر بخار پتروشیمی یکپارچه پالایشگاهی در مقیاس بزرگ در کره جنوبی توسعه دهد.

پروژه شاهین که نفت خام را به خوراک پتروشیمی تبدیل می کند، سرمایه گذاری ۷ میلیارد دلاری را به دنبال خواهد داشت که بزرگترین سرمایه گذاری این شرکت در تاریخ است. این به دنبال سرمایه گذاری 4 میلیارد دلاری قبلی این شرکت در فاز اول توسعه پتروشیمی است که در سال 2018 تکمیل شد.

ساخت کارخانه جدید در اولسان

کارخانه جدید در سایت موجود S-Oil در اولسان ساخته خواهد شد و شامل تاسیساتی برای تولید پلیمرهای با ارزش بالا است. این پروژه با ظرفیت تولید سالانه 3.2 میلیون تن پتروشیمی پیش بینی می شود که در سال 2023 آغاز و تا سال 2026 تکمیل شود.

این اولین استفاده تجاری از نفت خام حرارتی TC2C شرکت آرامکو و Lummus Technology به فناوری مواد شیمیایی است که باعث افزایش عملکرد شیمیایی و کاهش هزینه ها می شود.

تغییر سریع چشم‌انداز جهانی پتروشیمی

امین اچ ناصر، رئیس و مدیرعامل آرامکو گفت: چشم‌انداز جهانی پتروشیمی به سرعت در حال تغییر است و رشد تقاضا پیش‌بینی می‌شود که تا حدودی ناشی از افزایش مصرف از سوی اقتصادهای نوظهور آسیا باشد.

به همین دلیل است که S-Oil’s Shaheen موقعیت خوبی برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای مواد مورد نیاز در سراسر صنایع کلیدی منطقه دارد.

ادغام فرآیندهای پالایش و شیمیایی

با ادغام بیشتر فرآیندهای پالایش و شیمیایی از طریق اولین تجاری سازی نفت خام حرارتی آرامکو به فناوری مواد شیمیایی، هدف ما ایجاد یک پلت فرم کارآمدتر، رقابتی و پایدار برای رشد است، در حالی که راه را برای گسترش بیشتر پایین دستی هموار می کنیم.

کراکر بخار، محصولات جانبی حاصل از فرآوری خام، از جمله نفتا و گاز خارج شده را برای تولید اتیلن، یک ماده پتروشیمی بلوک ساختمانی که در چندین مورد روزمره استفاده می شود، پردازش می کند.

علاوه بر این، این کارخانه پروپیلن، بوتادین و سایر مواد شیمیایی اساسی تولید خواهد کرد.

به گفته این شرکت، انتظار می رود که کراکر بخار جدید از مواد اولیه مخلوط استفاده کند که از نظر کارایی و عملکرد کلی از کراکرهای مبتنی بر نفتا بهتر عمل می کند.

دو برابر شدن بازدهی S-OIL

پس از تکمیل، این پروژه بازدهی S-OIL را تقریبا دو برابر می‌کند و به ۲۵ درصد می‌رساند که از استراتژی آرامکو برای افزایش ظرفیت مایعات خود به مواد شیمیایی تا چهار میلیون بشکه در روز حمایت می‌کند.

آرامکو سهامدار عمده S-OIL است و بیش از 63 درصد از سهام این شرکت را از طریق شرکت تابعه آرامکو شرکت خارج از کشور در اختیار دارد.

تجارت جهانی مواد شیمیایی

محمد و القحطانی، معاون ارشد پایین دستی آرامکو، گفت: شاهین آرزو دارد نه تنها برای S-OIL در کره جنوبی، بلکه برای تجارت جهانی مواد شیمیایی ما، تغییر دهنده بازی باشد و به ما امکان می دهد طیف وسیع تری از مواد اولیه را با کارآمدتر پردازش کنیم. و روشی با انرژی کمتر.

این پروژه اولین استقرار نفت خام حرارتی آرامکو در فناوری مواد شیمیایی را در مقیاس بزرگ نشان می‌دهد و نشان می‌دهد که چگونه از طریق طراحی بهتر، می‌توانیم به انتقال به فرآیندهای تولید کارآمدتر و پایدارتر کمک کنیم.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *