هوش مصنوعی برای کنترل پیشرانه کشتی ها

هوش مصنوعی برای کنترل پیشرانه کشتی ها

به گزارش بازار نفت و گاز، ADNOC شرکت SeaOwl را برای طراحی کشتی‌های تدارکات دریایی از راه دور انتخاب می‌کند. این طراحی اجازه می دهد تا کشتی ها از اتاق کنترل خشکی با استفاده از آخرین فناوری اتوماسیون و ناوبری خود کار کنند و از سیستم های هوش مصنوعی پیشرفته برای کنترل پیشرانه، موقعیت یابی پویا، ارتباطات از راه دور و امنیت سایبری استفاده کنند.

طراحی کشتی‌های بدون سرنشین

بازوی حمل و نقل و لجستیک دریایی ADNOC، ADNOC Logistics & Services (ADNOC L&S)، قراردادی را با SeaOwl برای طراحی کشتی‌های بدون سرنشین از راه دور امضا کرده است. کشتی های کنترل از راه دور (ROV) برای حمل و نقل وسایل نقلیه، تجهیزات و تدارکات بین سایت های دریایی استفاده خواهند شد. ADNOC L&S گفت که طراحی آن تضمین می کند که ROV سبک و کوچک است و امکانات را برای خدمه حذف می کند و در آنجا انتشار کربن را تا 30 درصد کاهش می دهد.

آخرین فناوری اتوماسیون و ناوبری

طراحی ROV به طول 55 متر اجازه می دهد تا کشتی ها از یک اتاق کنترل خشکی با استفاده از آخرین فناوری اتوماسیون و ناوبری خود از طریق یک پیوند ماهواره ای کار کنند. این سیستم از سیستم‌های هوش مصنوعی پیشرفته (AI) برای کنترل پیشرانه، موقعیت‌یابی پویا، ارتباطات از راه دور و امنیت سایبری استفاده می‌کند. شرکت حمل و نقل و لجستیک دریایی گفت: علاوه بر این، سیستم‌های اتوماسیون هوشمند مسیریابی و نیروی محرکه را برای کربن زدایی بیشتر عملیات دریایی خود بهینه می‌کنند.

هوش مصنوعی کنترل پیشرانه

کاپیتان عبدالکریم الماسابی، مدیر عامل ADNOC L&S گفت: تعهد استراتژیک به پایداری و نوآوری نقش مهمی در توانایی ADNOC L&S برای ارائه خدمات به مشتریان خود دارد.

کشتی نمونه دیگری از این تعهد است زیرا ما از آخرین فناوری برای بهینه سازی عملیات دریایی خود، کاهش ردپای کربن و بهبود ایمنی و در عین حال افزایش کارایی استفاده می کنیم. SeaOwl یک شرکت فرانسوی متخصص در اتوماسیون و دیجیتالی کردن خدمات دریایی است. این شرکت کشتی را طراحی می کند، بر ساخت آن نظارت می کند و مجوزهای ناوبری را تسهیل می کند.

دریافت مجوزهای ناوبری

برای دریافت مجوزهای ناوبری لازم از امور حمل و نقل دریایی امارات، با شرکت صدور گواهینامه فرانسوی Bureau Veritas (BV) همکاری خواهد کرد. انتظار می رود این طراحی ایمنی را بهبود بخشد و هزینه های عملیاتی را کاهش دهد، زیرا کشتی ها در شرایط سخت و بدون قرار گرفتن در معرض دریانوردان کار خواهند کرد. پس از اتمام ساخت، ROV ها به ناوگان کشتی های مدرن و پیشرفته ADNOC خواهند پیوست.

عملیات لجستیکی پایدار

خاویر جنین، مدیر عامل SeaOwl گفت: پس از موفقیت Proof of Concept ما که توسط دولت فرانسه پشتیبانی می‌شود، ما خوشحالیم که با ADNOC L&S متحد می‌شویم تا عصر جدیدی از عملیات لجستیکی پایدار را از طریق خودکارسازی دیجیتال به ارمغان بیاوریم. “این پروژه پیوندهای قوی با چشم انداز صنعتی امارات متحده عربی ایجاد می کند، زیرا ما قصد داریم بسیاری از بازیگران دیگر امارات را در این سفر هیجان انگیز درگیر کنیم.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *