دلایل کاهش قیمت بنزن در بازارهای آسیایی

,
دلایل کاهش قیمت بنزن در بازارهای آسیایی

تحلیل پلتس از دلایل کاهش قیمت بنزن در بازارهای آسیایی

جدیدترین بررسی های پلتس نشان می دهد قیمت بنزن آسیایی طی هفته منتهی به 10 مارس با 27.67 دلار کاهش به 916 دلار در هر تن فوب کره رسیده است.

تحلیلگران انرژی بر این باورند که علت اصلی افت قیمت بنزن در هفته گذشته، کاهش قیمت های آتی نفت خام بالادست و همین طور احساسات مختلط که بازار بنزن آسیا را در شرایط دشواری قرار داده است آن هم به این دلیل که تقاضای چندان زیادی در بازار وجود ندارد و تجار و فعالان بازار منتظر فرصت های تجاری بهتری هستند.

پلاتس ارزیابی کرد که بنزن FOB کره در روز 10 مارس 15 دلار در هر تن کاهش یافت و پس از اینکه پیشنهادات برای محموله‌های فیزیکی نشان داد که چنین ساختاری وجود دارد و پیشنهادات قطعی برای هر دو ماه در یک سطح ظاهر شده است، اسپرد فیزیکی آوریل/مه از یکنواخت به مقدار کمی تغییر کرد.

در مشتقات کاغذی، قیمت پیشنهادی ماه آوریل و مه 915 و 917 تا 920 دلار در هر تن شنیده شد.

سطوح بنزن در ساحل خلیج آمریکا پایدار بود و برخی از شرکت کنندگان به این امر خوش بین بودند که این عامل از رونق آسیا حمایت خواهد کرد.

با این حال در خصوص مونومر استایرن، قیمت‌ها در سطح جهانی با توجه به هزینه‌های خوراک آن کاهش یافت و زنجیره‌های تولید در پایین دست تحت فشار قرار گرفتند.

قیمت مونومر استایرن آسیایی در روز 10 مارس 23 دلار در هر تن کاهش یافت و قیمت سی اف آر چین، 1120 دلار در هر تن کاهش یافت که برابر با کاهش 67 دلار در هر تن در هفته است.

در ماه آوریل قیمت laycans به 915.50 دلار در هر تن فوب کره رسیده است که بالاتر از یک پیشنهاد دیرهنگام 915 دلار در هر تن بوده است.

با توجه به حرکات روزانه در بازار فوب کره و بازار داخلی شرق چین قیمت سی اف آر چین در روز 10 مارس 10 دلار در هر تن کاهش یافت و به 938.00 دلار در هر تن رسید.

قیمت آوریل سی اف آر چین 938 دلار در هر تن ارزیابی شده است. ماه می با یک دلار کاهش به 943 دلار درهر تن نسبت به سطوح روزانه کاهش یافت و اسپرد فیزیکی آوریل تا مه را در منفی 5 دلار در هر تن نگه داشت.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: پلتس 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *