بهترین حلال گازوئیل چیست

بهترین حلال گازوئیل

بهترین حلال گازوئیل چیست؟ کامیون های دیزلی برای یدک کشی فوق العاده هستند. متأسفانه، آنها نیز با معایبی همراه هستند. یکی از رایج ترین مسائلی که مردم در مورد خودروهای دیزلی خود با آن مواجه می شوند، بو و لکه هایی است که از سوخت گازوئیل به جا می ماند. اگر تا به حال بر روی لباس یا کامیون خود سوخت گازوئیل ریخته باشید، دقیقاً می دانید که در مورد چه چیزی صحبت می کنیم.

حلال گازوئیل

گازوئیل دارای گوگرد بالایی است. همانطور که همه ما می دانیم، گوگرد بوی بدی دارد، به این معنی که سوخت گازوئیل نیز بسیار بد بو خواهد بود. این بوی وحشتناک بسیاری را به این فکر می‌اندازد که چگونه می‌توان بوی گازوئیل را از لباس‌ها خارج کرد. خوشبختانه حلال هایی برای از بین بردن بوی گازوئیل وجود دارد.

بهترین حلال گازوئیل

بهترین حلال گازوئیل چیست؟ وقتی نوبت به نحوه حذف سوخت دیزل از لباس می رسد، چندین چیز وجود دارد که می توانید امتحان کنید. در واقع، ایده‌های بی‌شماری موجود هستند. برخی از آنها گاهی اوقات کار می‌کنند و برخی هرگز کار نمی‌کنند. از آنجایی که شما بدیهی است که بهترین حلال گازوئیل ممکن را می خواهید، ما موثرترین گزینه ها را برای حذف بوی دیزل از لباس ها در ادامه گردآوری کرده ایم.

جوش شیرین و سرکه

گزینه اول طبیعی ترین انتخاب و بهترین حلال گازوئیل است. بنابراین، اگر امیدوارید از مواد شیمیایی اجتناب کنید، جوش شیرین و سرکه باید اولین خط دفاعی شما باشند.

برای استفاده از این روش، به سادگی ⅓ فنجان سرکه و ⅓ فنجان جوش شیرین را به همراه مواد شوینده معمولی خود به لباس های خود اضافه کنید و بشویید. مسلماً، این مؤثرترین روش نیست، به این معنی که ممکن است مجبور شوید لباس‌های خود را بیش از یک بار بشویید تا بوی آن کاملاً از بین برود، اما در بیشتر موارد این کار باید انجام شود.

جوش شیرین و کوکاکولا

گزینه دوم کمی عجیب است و بسیاری ممکن است آنقدر شجاع نباشند که آن را امتحان کنند. اما گفته می‌شود، به‌ طور شگفت‌ انگیزی مؤثر است. اگر هم جوش شیرین و هم کوکاکولا را در دست دارید، ارزش یک بار استفاده را دارد.

ابتدا یک فنجان تاید را به یک وان آب گرم اضافه کنید. قبل از تخلیه آب و آبکشی لباس‌های آلوده به گازوئیل، اجازه دهید چند ساعت در این وان بمانند. وان را با آب تمیز، 2 لیتر کوکاکولا و یک جعبه کامل جوش شیرین پر کنید. همه چیز را خوب مخلوط کنید. لباس ها را اضافه کنید و اجازه دهید حداقل 12 ساعت خیس بخورند. سپس آن ها را به خوبی بشویید.

لیسترین و مواد شوینده

اگر لیسترین می تواند بوی بد را از دهان شما پاک کند، دلیلی نمی بینیم که نتواند همین کار را برای لباس های شما انجام دهد. در واقع برخی از آتش نشانان پس از اطفاء حریق از این روش برای حذف بوی دود از لباس خود استفاده می کنند. لیسترین یکی از بهترین حلال های گازوئیل است.

نصف فنجان لیسترین را به همراه مواد شوینده معمولی خود به ماشین لباسشویی اضافه کنید و بشویید. لیسترین نه تنها به حذف بو از لباس شما کمک می کند، بلکه به تمیز کردن دستگاه لباسشویی شما نیز کمک می کند. اگر بعد از شستشوی اولیه بوی آن کاملاً از بین نرفت، دوباره همه چیز را با پاشیدن دوباره لیسترین شروع کنید.

بهترین حلال گازوئیل چیست

حلال لجن مخزن گازوئیل

Dieselcraft’s Technol 246 یک افزودنی سوخت است که به لجن‌های گازوئیل نفوذ کرده و آن‌ها را حل می‌کند تا مشکلات بسته شدن فیلتر در مخازن سوخت گازوئیل را حل کند. آلودگی مخزن که به نام لجن گازوئیل شناخته می شود، یک ماده جلبک مانند است که در آن سلول ها در سطح مخزن یا در سطح مشترک آب سوخت به یکدیگر می چسبند. لجن در کف مخزن سوخت می نشیند و می تواند فیلترها را در هنگام سوخت گیری خودرو مسدود کند.

این تشکل‌های بیولوژیکی توسط سپری از مواد پلیمری فرا سلولی احاطه شده‌اند که از باکتری‌ها در برابر بیوسیدها و بسیاری از افزودنی‌های دیگر محافظت می‌کند. تکنول 246 لجن را به ذرات کوچک‌تری تجزیه می‌کند که می‌توانند از فیلترها و نازل‌ها بدون اتصال یا آسیب عبور کنند.

سوخت گازوئیل حلال آسفالت

این احتمال وجود دارد که از سوخت گازوئیل به عنوان حلال آسفالت یا عامل رهاسازی در برخی مواقع استفاده کرده باشید. از این گذشته، واقعاً خوب کار می کند. در حالی که ممکن است موثر باشد، سوخت گازوئیل دارای معایب بسیاری است. خوشبختانه جایگزین های مناسب تری برای سوخت گازوئیل وجود دارد که می توان به جای آن از آنها استفاده کرد. این جایگزین ها برای محیط زیست موثرتر، ایمن تر و بهتر هستند.

چگونه بوی گازوئیل را از لباس پاک کنیم؟

استفاده از سرکه و آمونیاک راه رفع بوی گازوئیل از لباس است. البته از این محلول برای از بین بردن بوی بنزین نیز استفاده می شود. خوب است ابتدا در این مورد بدانید؛ حلال گازوئیل چیست؟ علاوه بر این، بیایید با مواد موثر در از بین بردن این بو آشنا شویم، مانند: استفاده از سرکه هنگام شستن لکه گازوئیل از روی لباس منجر به از بین رفتن بوی گازوئیل از لباس می شود.

استفاده از پاک کننده های قوی با بوی پرتقال تاثیر زیادی در از بین بردن بوی گازوئیل دارد. راه دیگر برای از بین بردن بوی گازوئیل نحوه از بین بردن لکه گازوئیل روی لباس است. استفاده از یک فنجان آمونیاک خانگی و غیر قابل اشتعال در ظرف آب گرم و قرار دادن لباس در این ظرف برای چند ساعت.

نکاتی برای لکه گازوئیل روی لباس

خود گازوئیل یکی از پاک کننده های لکه هایی مانند آدامس و غیره است اما در برخی موارد خود لکه گازوئیل مشکل ساز می شود و باید برای از بین بردن آن چاره ای اندیشید. علاوه بر لکه باید با بوی آن نیز برخورد کرد. نقاطی که گازوئیل در آنها ریخته شده است نیز خطر اشتعال دارند. حتی زمانی که فکر می کنید این لکه ها کاملا از بین رفته اند، بوی آنها به شما می گوید که لباس ها هنوز تمیز نشده اند و باید با دقت تمیز شوند.

همچنین توجه داشته باشید که لباس های آغشته به گازوئیل را نباید با لباس های دیگر شست. این لباس ها معمولاً در خشک کن هایی که با سرعت زیاد می چرخند قرار نمی گیرند، زیرا ممکن است خطر آتش سوزی داشته باشند.

از بین بردن لکه گازوئیل روی بدنه ماشین

ریختن گازوئیل روی خودرو منجر به از بین رفتن رنگ یا در مواردی رنگ پریدگی در قسمت های مختلف بدنه خودرو می شود. در صورت مواجه شدن با این مشکل از پولیش رنگ برای ترمیم قسمت های کم رنگ شده استفاده کنید. گاهی استفاده سریع از آب داغ و مایع ظرفشویی می تواند در این زمینه موثر باشد. مراجعه به افراد متخصص صافکاری و نقاشی برای از بین بردن لکه گازوئیل روی بدنه ماشین می تواند موثرتر باشد.

تمیز کردن بوی گازوئیل از وسیله نقلیه

گاهی اوقات ممکن است گازوئیل به وسیله نقلیه شما راه پیدا می کند. وجود گازوئیل می تواند کل یک ماشین را در کوتاه ترین زمان ممکن بدبو کند. اگر این اتفاق برای شما بیفتد، بیرون کشیدن بو به احتمال زیاد راه خود را مستقیماً به بالای لیست کارهای شما باز می کند. خوشبختانه می توان بوی گازوئیل را از وسایل نقلیه پاک کرد. از بین بردن بوی گازوئیل و لکه ها می تواند سخت باشد. در ابتدای مطلب بهترین حلال گازوئیل را به شما معرفی کردیم، می توانید از آن ها برای تمیز کردن بوی گازوئیل از وسیله نقلیه استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *