پالایشگاه زیستی تولید سوخت های تجدیدپذیر

پالایشگاه زیستی تولید سوخت های تجدیدپذیر

به گزارش بازار نفت و گاز، آسلن 2.4 میلیارد دلار در تولید سوخت های تجدیدپذیر در برزیل سرمایه گذاری می کند. شرکت تحت حمایت Mubadala Capital در نظر دارد یک پالایشگاه زیستی جدید در ایالت باهیا برزیل بسازد تا سالانه یک میلیارد لیتر سوخت تجدیدپذیر تولید کند، که در ابتدا هدف آن بازار خارجی است، جایی که گازوئیل سبز و سوخت پایدار هوانوردی در حال حاضر برای فروش تایید شده است.

تولید سوخت های تجدیدپذیر

Acelen، یک شرکت پایین دستی که توسط Mubadala Capital ایجاد شده است، اعلام کرد که قصد دارد در 10 سال آینده بیش از 12 میلیارد BRL (2.44 میلیارد دلار) در برزیل برای تولید سوخت های تجدید پذیر سرمایه گذاری کند.

یادداشت تفاهم (MoU) در ابوظبی امارات توسط این شرکت در این زمینه با دولت باهیا امضا شد. هدف این تفاهم نامه تولید گازوئیل تجدیدپذیر و Querosen de Aviação یا نفت سفید هوانوردی پایدار (QAV) برای کمک به تسریع انتقال انرژی در برزیل است.

ساخت پالایشگاه زیستی

آسلن قصد دارد یک پالایشگاه زیستی جدید در ایالت باهیا برزیل بسازد تا سالانه یک میلیارد لیتر سوخت تجدیدپذیر تولید کند که معادل عرضه سالانه 1.1 میلیون خودرو است.

این پالایشگاه زیستی ظرفیت تولید 20000 بشکه در روز خواهد داشت. هدف تولید آن در ابتدا در بازار خارجی خواهد بود، جایی که دیزل سبز و سوخت هوانوردی پایدار برای فروش و همچنین مصرف تایید شده است.

پروژه پالایشگاه زیستی

این شرکت انتظار دارد این پروژه 85 میلیارد BRL (17.3 میلیارد دلار) در اقتصاد برزیل جابه‌جا کند. علاوه بر این، پیش بینی می شود پروژه پالایشگاه زیستی با جایگزینی سوخت های فسیلی، 90000 شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کند و انتشار CO2 را تا 80 درصد کاهش دهد.

آسلن قصد دارد با قرار دادن روغن‌های گیاهی و چربی حیوانی تحت درمان با آب، دیزل تجدیدپذیر و نفت سفید هوایی پایدار تولید کند. پیش بینی می شود تولید پالایشگاه زیستی جدید برزیل در سه ماهه اول سال 2026 انجام شود و کار روی آن از ژانویه 2024 آغاز شود.

طراحی پالایشگاه زیستی

این پالایشگاه زیستی به گونه ای طراحی خواهد شد که 100 درصد با پالایشگاه ماتریپه متعلق به آسلن در منطقه ماتریپه هم افزایی داشته باشد. این پالایشگاه زیستی از تاسیسات، مخازن و زیرساخت های لجستیکی موجود در پالایشگاه ماتریپ استفاده خواهد کرد.

آسلن گفت: برای تصفیه هیدروژنی سوخت ها، یک مرکز تولید هیدروژن پایدار ساخته خواهد شد.

مدرن‌سازی پالایشگاه

مدیر عامل شرکت آسلن، لوئیز دی مندونسا، گفت: مسیر آسلن به سمت انتقال انرژی در ابتدای فعالیت خود، با مدرن‌سازی پالایشگاه ماتریپه و کاهش اثرات زیست‌محیطی آن آغاز شد.

اکنون، ما در حال برداشتن یک گام راهبردی در ماموریت خود برای ایفای نقشی پیشرو در انتقال انرژی به شیوه ای مستحکم، با پروژه ای منحصر به فرد و متحول هستیم که تعهد شرکت به آینده ای پایدارتر را تجدید می کند.

پروژه زیست پالایشگاه

فاز اول پروژه زیست پالایشگاه شاهد استفاده از روغن سویا و مواد خام تکمیلی خواهد بود. در مرحله دوم از روغن ماکائوبا که از یک درخت برزیلی گرفته شده است و روغن نخل استفاده می شود.

به گفته آسلن، نفت ماکائوبا پتانسیل انرژی بالایی دارد و هنوز در مقیاس تجاری مورد بهره برداری قرار نگرفته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *