تحولات بازار قیر

تحولات بازار قیر

بازار قیر اروپا

بنابر بر گزارشات تیم تحلیلی بازار نفت و گاز قیمت قیر در بازارهای اروپا برخلاف ضررهایی که در هفته اول جولای تجربه کرد، در سومین هفته از ماه جولای به شدت افزایش یافت و این امر باعث شد تا ثبات قیمت HSFO مدیترانه نسبت به بارج های HSFO روتردام، صادرات محموله های قیر از مدیترانه به شمال اروپا را متوقف کند. شنیده ها حاکی از آن بود که بارج های HSFO روتردام با همتایان خود در مدیترانه برابری می کنند.

علاوه براین، حق بیمه روتردام به بارج های HSFO با 5 دلار کاهش در هر تن به 55-50 دلار در تن fob رسید که تا حدودی بیانگر افزایش صادرات محمول های روتردام بود. اما حق بیمه محموله های HSFO بالتیک با 30-25 دلار در هر تن fob ثابت ارزیابی شد.

بازار قیر مدیترانه

قیمت محموله های قیر مدیترانه در هفتۀ سوم جولای به شدت افزایش یافت و قیمت های بالای HSFO مدیترانه در مقایسه با بارج های HSFO روتردام برخی شرکت های تجاری و عرضه کننده را از انتقال محموله های قیر از مدیترانه به شمال اروپا منصرف کرد. این حرکت تا ماه ها به یکی از مشخصه های کلیدی بازار تبدیل شده بود اما بهبود مداوم فعالیت ها و تقاضای بازار مدیترانه، جریان روزافزون آربیتراژ ترانس آتلانتیک به سمت غرب و رشد اخیر قیمت های HSFO مدیترانه بازار شمال اروپا را محدود کرده است.

گزارش هفتگی قیر/ آرگوس

برخی از فعالان بازار از خرید محموله های مدیترانه برای تحویل به شمال اروپا خودداری می کنند و از طرفی، به دنبال کاهش شدید محموله های fob مدیترانه نسبت به قیمت نفت کوره منطقه ای هستند. محموله های صادراتی ترکیه با 3-2 دلار ریزش قیمت در هر تن هم ردیف با محموله های HSFO مدیترانه شدند.

بازار قیر افریقا

با کاهش فعالیت های ساخت و ساز و خرید قیر در بسیاری از کشورها با تأثیر پذیری از شرایط فصلی، محدودیت بودجه ای، افزایش تورم و تضعیف ارزها در برابر دلار امریکا، قیمت قیر منطقه ای در بازارهای افریقای جنوبی نسبتا ضعیف گزارش شد. روند انتقال محموله ها به پایانه های غرب افریقا با وجود بارندگی های منطقه ای به کندی ادامه دارد و با سرد شدن هوا، تقاضا برای قیر در این مناطق محدود شده است.

سیر نزولی قیر سنگاپور

در سومین هفته از ماه جولای، بهای قیر سنگاپور به شدت کاهش یافت. پیشنهادات برای بارگیری در اوت بین 560-557 دلار در تن fob سنگاپور گزارش شد که کمتر از سطح 580-575 دلاری در ابتدای هفته بود. با اینکه پیشنهادات کمتری در بازار شنیده شد اما اولین مورد از اندونزی با 570 دلار در هر تن بود. پس از آن، هیچ پیشنهاد قطعی در بازارهای منطقه ای مشاهده نشد. انتظار می رود پالایشگاه های سنگاپور تا آگوست و سپتامبر عرضه خود را همزمان با افزایش نرخ تولید، افزایش دهند.

اما با پیش بینی دسترسی بیشتر به محموله های خاورمیانه، قیمت ها ریزش بیشتری خواهند داشت. قیمت محموله های قیر سنگاپور فروخته شده به مالزی با نرخ 610-600 دلار در هر تن با ترم تحویل درب پالایشگاه بود که نسبت به هفته قبل، 15-10 دلار ریزش قیمت داشت. گذشته از این مسائل، تا زمانی که اصلاح جدیدی در قیمت ها صورت نگیرد، حجم محموله کمتر خواهد شد چون پیمانکاران جاده ای در مالزی هنوز نتوانسته اند با افزایش قیمت های فعلی کنار بیایند. همچنان در حال مذاکره هستند تا شاید بتوانند فعالیت های شان را با توجه به قیمت های بالا، کندتر و محدودتر کنند.

بازار پرمشغله قیر ایران

قیمت قیر در بازار ایران به روند نزولی خود ادامه داد. با شروع بارندگی های موسمی و کند شدن فعالیت های عمرانی در بازارهای هدف طی ماه گذشته، بهره خرید در کل ضعیف بود. در همین حال، با وجود هزینۀ 45-35 دلاری حمل و نقل از بندرعباس به بنادر هند، بسیاری از تأمین کنندگان با کمبود موجودی مواجه هستند. تقاضا در کنیا به دلیل انتخاب پیش رو ضعیف بود اما واردکنندگان خرید محموله های اوت را از سر گرفتند و صادرات به کشورهای همسایه پررنگ بود.

چندین محموله درام به اوگاندا، سومالی و کنگو فروخته شد. تقاضا برای جامبوبگ ها نیز به چین و جنوب شرقی آسیا خوب بود و سطح قیمت معاملاتی هم 390-380 دلار در هر تن fob گزارش شد. تأمین کنندگان عراقی در بحبوحۀ کاهش شدید قیمت ها در ایران، پیشنهادات خود را در بندرعباس متوقف کردند. چند تولیدکننده عراقی بر فروش داخلی متمرکز شده اند و در این هفته، چند محمولۀ گرید pen 50/40 با قیمت 400-370 دلار در هر تن با ترم تحویل درب کارخانه فروخته شدند.

خلاصه مطالب

به دنبال افزایش هفتگی بهای نفت خام و نفت کوره، قیمت قیر در بازارهای صادراتی اروپا افزایش یافت اما در بازارهای آسیا-اقیانوسیه همچون سنگاپور، ایران و کره جنوبی سیر کاهشی داشت. در شمال اروپا، قیمت قیر برخلاف اوایل جولای افزایش یافت و قیمت HSFO مدیترانه نسبت به بارج های HSFO روتردام باعث شد تا صادرات محموله های قیر از مدیترانه به شمال اروپا متوقف شود و از طرفی، محموله های قیر مدیترانه افزایش قیمت را تجربه کردند.

با متوقف شدن تجارت الجزایر به دلیل اختلافات موجود، حق بیمه محموله های اسپانیا برای نفت کوره کاهش یافت. سرعت تبادل محموله ها به پایانه های غرب افریقا با وجود بارندگی های منطقه ای به کندی ادامه دارد و با سرد شدن هوا، فعالیت های ساخت و ساز به کندی صورت گرفته و تقاضا برای قیر را در افریقای جنوبی محدود کرده است.

بازار قیر آسیا و اقیانوسیه با کاهش بیشتر قیمت قیر سنگاپور به کار خود ادامه داد زیرا فروشندگان قیمت پیشنهادات را به حداقل رسانده بودند. علیرغم اینکه چند پیشنهاد برای محموله های روسی به جنوب شرق آسیا در بازار شنیده شد، چندین پیشنهاد از خاورمیانه نیز مطرح شد. خریداران در اندونزی و ویتنام با کاهش قیمت ها در طی هفته به حاشیه رانده شدند؛ در حالی که فعالان بازار انتظار داشتند که قیمت ها در کوتاه مدت با عرضه فراوان پایین کشیده شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *