برزیل روزانه 80000 بشکه نفت را با کشتی استخراج می کند

,
برزیل روزانه 80000 بشکه نفت را با کشتی استخراج می کند

به گزارش بازار نفت و گاز، پتروبراس FPSO آنیتا گاریبالدی را برای تولید فراساحلی برزیل مستقر می کند. FPSO Anita Garibaldi با ظرفیت تولید 80000 بشکه نفت در روز و فرآوری هفت میلیون مترمکعب گاز در روز، به طور همزمان فعالیت خواهد کرد. برزیل روزانه 80000 بشکه نفت را با کشتی استخراج می کند.

استخراج نفت با کشتی

Petroleo Brasileiro (Petrobras) تولید را با استفاده از کشتی آنیتا گاریبالدی FPSO (ذخیره سازی و تخلیه تولید شناور) در حوضه Campos، فراساحل برزیل آغاز کرده است.

شرکت نفت و گاز برزیل پس از دریافت مجوز از موسسه محیط زیست برزیل (IBAMA) برای بهره برداری از FPSO Anita Garibaldi، تولید خود را آغاز کرد.

تولید با کشتی پلت فرم

کشتی پلت فرم با ظرفیت تولید تا 80000 بشکه نفت در روز (بشکه در روز) و پردازش تا هفت میلیون مترمکعب گاز در روز طراحی شده است.

این شرکت به‌عنوان بخشی از طرح تجدید حوضه کامپوس این شرکت، در زمینه‌های پس نمک و پیش نمک میادین مارلیم و وودور به طور همزمان فعالیت خواهد کرد.

توسعه تولید نفت و گاز

ژان پل پراتس، مدیرعامل پتروبراس گفت: پلتفرم های Anita Garibaldi و Anna Nery که در سال 2023 نیز شروع به کار کردند، کلید افزایش طول عمر حوضه Campos و توسعه تولید آن خواهند بود.

به موازات آن، آنها مجهز به فناوری‌های پیشرفته برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای هستند که کارایی و کربن‌زدایی را با هم ترکیب می‌کنند.

پس از گذشت بیش از 40 سال از آغاز تولید، حوضه کامپوس همچنان به تجدید خود و ایفای نقش استراتژیک برای کشور، راه‌اندازی پروژه‌های جدید و ایجاد فرصت‌های جدید ادامه می‌دهد.

کشتی Anita Garibaldi

کشتی Anita Garibaldi توسط شرکت کشتی سازی ژاپنی MODEC ساخته شده است و در میدان های Marlim و Voador به همراه FPSO Anna Nery که در حال حاضر در منطقه فعالیت می کند، تولید خواهد کرد.

تخمین زده می شود که این دو سکو ظرفیت تولید تا 150000 بشکه در روز و ظرفیت پردازش تا 11 میلیون متر مکعب گاز داشته باشند.

کشتی های Anita Garibaldi و Anns Nery جایگزین 9 سکوی دریایی خواهند شد که قبلاً در حوضه Campos فعالیت می کردند و از رده خارج خواهند شد.

کاهش تعداد سکوهای فعال

پتروبراس گفت که کاهش تعداد سکوهای فعال در این دو میدان بیش از 50 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد.

این شرکت پروژه احیای مارلیم و وادور را به همراه پروژه های توسعه تکمیلی و پروژه های احیا در سایر زمینه ها اجرا می کند.

به گفته شرکت نفت و گاز برزیل، این شرکت تولید نفت در حوزه کامپوس را از 565000 بشکه معادل فعلی نفت در روز به 920000 بشکه در سال 2027 افزایش خواهد داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *