دومین اکتشاف بزرگ نفت و گاز بریتانیا

,
دومین اکتشاف بزرگ نفت و گاز بریتانیا

به گزارش بازار نفت و گاز، ایتاکا انرژی کنترل کامل میدان نفتی کامبو در دریای شمال بریتانیا را در دست خواهد گرفت. با خرید، ایتاکا سهام خود را در کامبو به 100 درصد افزایش خواهد داد و کنترل کامل بر پیشرفت توسعه آینده این میدان را که دومین اکتشاف بزرگ نفت و گاز توسعه نیافته در دریای شمال بریتانیا است، به دست خواهد آورد.

اکتشاف بزرگ نفت و گاز

شرکت نفت و گاز ایتاکا انرژی مستقر در بریتانیا موافقت کرده است تا 30 درصد باقی مانده از سهام میدان نفتی کامبو را از شل انگلستان، مشروط به تایید مقررات، خریداری کند.

در ماه مه سال جاری، Ithaca قراردادی را با Shell UK امضا کرد که این امکان را برای شل فراهم می‌کند تا پس از یک فرآیند بازاریابی شش ماهه، بخش باقی مانده از سهام خود را به Ithaca Energy بفروشد.

درآمد حاصل از فروش

طبق شرایط قرارداد فعلی، ایتاکا تا زمانی که اولین نفت خود را بدست نیاورد یا درآمد حاصل از فروش بهره در میدان کامبو را دریافت نکند، ملزم به پرداخت قیمت معامله بالقوه نیست.

همچنین، این معامله منوط به پیگیری Ithaca با تصمیم نهایی سرمایه گذاری (FID) یا تضمین رضایت توسعه از سازمان انتقال دریای شمال (NSTA) است.

با این خرید، ایتاکا سهام خود را در کامبو به 100 درصد افزایش خواهد داد و کنترل کامل بر پیشرفت توسعه آینده این حوزه را به دست خواهد آورد.

مالکیت کامل توسعه کامبو

آلن بروس، مدیر اجرایی Ithaca Energy گفت: ما خرسندیم که فرآیند بازاریابی را با شل به پایان می‌رسانیم و مالکیت کامل توسعه Cambo را در اختیار می‌گیریم.

تمرکز اصلی ما همچنان بر ارائه استراتژی BUY، BUILD و BOOST، از جمله توسعه آینده Cambo، مشروط به شرایط مالی است.

ما معتقدیم که کامبو نقش مهمی در تامین امنیت انرژی و منافع اقتصادی برای بریتانیا دارد و در عین حال شدت انتشار کلی را کاهش می‌دهد.

میدان نفتی کامبو

میدان نفتی کامبو که در سال 2002 کشف شد، در بلوک‌های 204/10a ALL، 204/5a ALL، و 204/9a ALL، در حدود 3582 فوت عمق آب، در غرب منطقه شتلند در دریای شمال بریتانیا واقع شده است.

این دومین اکتشاف بزرگ نفت و گاز توسعه نیافته در دریای شمال بریتانیا است و رشد تولید بلندمدت ایتاکا را با هزینه عملیاتی کمتر در هر بشکه فراهم می کند.

انتظار می‌رود این میدان با استفاده از طراحی پیشرفته FPSO، کمتر از نصف شدت CO2 متوسط میدان بریتانیا تولید کند.

ایتاکا گفت: طراحی پیشرفته FPSO کارآمد انرژی و پتانسیل الکتریکی سازی کامبو، آن را به یکی از دارایی های کم انتشار در دریای شمال تبدیل می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *