تفاهم نامه همکاری انرژی بریتانیا و امارات

,
تفاهم نامه همکاری انرژی بریتانیا و امارات

به گزارش بازار نفت و گاز، بریتانیا و امارات متحده عربی برای تقویت امنیت انرژی و باز کردن قفل سرمایه گذاری توافق کردند. این تفاهم نامه تقویت همکاری بین بریتانیا و امارات متحده عربی را نشان می دهد و از شراکت برای آینده (P4F) پیروی می کند که در سفر شیخ محمد بن زاید آل نهیان، رئیس جمهور شیخ محمد بن زاید آل نهیان به بریتانیا در سپتامبر 2021 امضا شد و ارائه شد.

تفاهم نامه همکاری انرژی

دولت‌های بریتانیا و امارات یادداشت تفاهمی امضا کرده‌اند که به تسهیل اشتراک‌گذاری دانش فنی، مشاوره، مهارت‌ها و تخصص کمک می‌کند، راه‌های جدیدی را برای همکاری در زمینه انرژی و اقلیم باز می‌کند و در عین حال مشاغل و سرمایه‌گذاری در بریتانیا را افزایش می‌دهد.

تفاهم نامه انرژی پاک، که امروز توسط گرانت شاپس، وزیر انرژی و تجارت بریتانیا و جناب سهیل محمد المزروعی، وزیر انرژی و زیرساخت امارات، در هفته پایداری ابوظبی امضا شد، پیوندهای اقتصادی قوی بین 2 کشور در تفاهم نامه 2018 کشورها در زمینه همکاری در زمینه انرژی توسعه یافتند.

تولید هیدروژن با سوخت کم کربن

این تفاهم نامه گسترش یافته است تا دامنه کامل همکاری های دوجانبه، از جمله هیدروژن جدید با سوخت فوق العاده کم کربن را در بر گیرد. تفاهم نامه مبتنی بر ADNOC بزرگترین شرکت انرژی امارات متحده عربی است که 25 درصد از سهام را در مرحله طراحی پروژه هیدروژن آبی BP، H2Teesside، در سال گذشته در اختیار گرفت. همچنین پیشرفت امارات متحده عربی در زمینه اقدامات اقلیمی، جاه طلبی آنها برای سرمایه گذاری در انرژی پاک و درخواست آنها برای یافتن راه حل های انرژی با شرکای همفکرشان را تایید می کند.

تامین امنیت انرژی بریتانیا

گرانت شاپس، وزیر تجارت و انرژی گفت:

بریتانیا به رابطه دیرینه خود با امارات بسیار افتخار می کند. آخرین توافق‌نامه‌های امروز شواهد بیشتری را ارائه می‌دهند که نه تنها امنیت انرژی خود را تقویت می‌کنیم و صورت‌حساب‌های مصرف‌کنندگان را در بلندمدت کاهش می‌دهیم، بلکه فرصت‌های عظیمی را برای سرمایه‌گذاری در تخصص و مشاغل بریتانیا در این فرآیند باز می‌کنیم.

همکاری بین المللی در زمینه انرژی و آب و هوا با شرکای نزدیک مانند امارات متحده عربی حیاتی است و از آنجایی که آنها به عنوان میزبان COP28 در اواخر سال جاری در مرکز قرار می گیرند، از حمایت کامل ما در هر مرحله برخوردار خواهند شد.

یادداشت تفاهم بین بریتانیا و امارات

این تفاهم نامه تقویت همکاری بین بریتانیا و امارات متحده عربی را نشان می دهد. تفاهم نامه همکاری از شراکت برای آینده (P4F) پیروی می کند که در جریان سفر شیخ محمد بن زاید آل نهیان، رئیس جمهور شیخ محمد بن زاید آل نهیان به بریتانیا در سپتامبر 2021 امضا شد.

P4F با مشارکت سرمایه‌گذاری مستقل (SIP) تکمیل می‌شود، که در مارس 2021 توافق شد تا به عنوان یک چارچوب سرمایه‌گذاری هماهنگ برای توسعه روابط آینده‌محور بین دو کشور عمل کند و باعث بهبود اقتصادی، مشاغل و رشد شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *