تحلیل بازار بوتادین و PVC | پایان آگوست 2023

butadiene-and-pvc-market-analysis

کاهش عرضه و افزایش قیمت بوتادین

قیمت بوتادین در روز ۳۱ آگوست پایدار بود و از قیمت های آسیا در هفته منتهی به ۲۵ آگوست به میزان ۲۰ تا ۴۰ دلار در هر تن بیشتر شد و از سوی تقاضای بخش تولید لاستیک بوتادین در چین پشتیبانی شد. براساس ارزیابی پلتس، قیمت بوتادین براساس ترم تحویل CFR چین در تاریخ ۳۱ آگوست باثبات بود و بر روی ۸۹۰ دلار در هر تن باقی ماند. قیمت BR چین با حدود ۳۰۰ یوان افزایش در هر تن نسبت به هفته گذشته به ۱۱۷۰۰ یوان در هر تن رسید که با قیمت‌های لاستیک بوتادین در بورس شانگهای مطابقت داشت.

در هفته منتهی به ۳۱ آگوست یک محموله بوتادین به وزن ۲۰۰۰ تن برای نیمه اول ماه سپتامبر با قیمت ۹۵۰ دلار در هر تن براساس ترم تحویل CFR چین معامله شد. قیمت BR چین به دلیل کاهش عرضه و تعطیلی بعضی از واحد‌های تولیدی افزایش یافته است. افراد مطلع در بازار اظهار داشتند که تأخیرهایی که اخیرا در رسیدن محموله های وارداتی از طریق دریا از آمریکا وارد می شود باعث افزایش تقاضا های آنی و بالاتر رفتن قیمت شده است.

بررسی بازار اتیلن، بوتادین و PVC | هفته سوم آگوست ۲۰۲۳

عرضه PVC چین در بازار هند

در هفته منتهی به ۳۰ آگوست، قیمت پلی وینیل کلراید در آسیا با توجه به کاهش تقاضا در منطقه، ۱۰ تا ۲۵ دلار در هر تن کاهش یافت. براساس داده های پلتس، در چین قیمت PVC در۳۰ آگوست با ۱۰ دلار کاهش در هر تن به ۸۶۵ دلار در هر تن رسید. در همین هفته، قیمت CFR هند با ۲۵ دلار کاهش در هر تن به ۸۶۰ دلار در هر تن رسید. با توجه به کاهش تقاضای داخلی PVC چین، عرضه کنندگان این محصول درصدد صادرات این محصول به خارج از کشور بودند.

صادر کنندگان چینی محصولات خود را عمدتا به بازار هند صادر نمودند که باعث فشار بر بازار PVC در هند شده و قیمت را به ۸۴۰ دلار براساس ترم تحویل CFR هند رساند. قیمت PVC بر پایه اتیلن با کاهش ۵ دلار در هر تن در هفته منتهی به ۳۰ آگوست به ۸۰۵ دلار بر اساس ترم تحویل FOB چین و PVC بر پایه کاربید با ۵ دلار کمتر در همین هفته به ۷۸۰ دلار در هر تن کاهش یافت.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع مقاله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *