خرید شرکت یامانا گلد تولیدکننده طلای کانادایی

خرید شرکت یامانا گلد تولیدکننده طلای کانادایی

به گزارش بازار نفت و گاز، گلد فیلدز، شرکت تولید کننده طلای کانادایی یامانا را به مبلغ 6.7 میلیارد دلار خریداری می کند. این تراکنش باعث ایجاد 4 عمده طلای جهانی می شود که دارای 14 معدن متنوع و دارایی های با عمر طولانی در سراسر آفریقای جنوبی، غنا، کانادا، استرالیا و آمریکای جنوبی با فرصت های رشد نزدیک و بلندمدت ملموس خواهد بود.

خرید شرکت یامانا گلد

گلد فیلدز، معدنچی طلای آفریقای جنوبی، با خرید شرکت یامانا گلد، تولیدکننده طلای کانادایی، در قراردادی به ارزش 6.7 میلیارد دلار موافقت کرد. انتظار می‌رود که این معامله یک 4 عمده طلای جهانی را ایجاد کند که دارای سبد متنوعی از دارایی‌های بلندمدت با فرصت‌های رشد نزدیک و بلندمدت ملموس باشد. این شرکت ترکیبی دارای 14 معدن خواهد بود که در آفریقای جنوبی، غنا، کانادا، استرالیا و آمریکای جنوبی قرار دارند. دفتر مرکزی آن در ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی خواهد بود.

معادن طلای فعال

در حال حاضر، گلد فیلدز 9 معدن فعال در استرالیا، غنا، شیلی، آفریقای جنوبی و پرو دارد. این شرکت همچنین در سرمایه گذاری مشترک Asanko در غنا مشغول است. یامانا طلا دارای دارایی های طلا و نقره در قاره آمریکا از جمله کانادا، شیلی، برزیل و آرژانتین است. دارای پنج معدن تولیدی است که شامل مالارتیک کانادا، سرو مورو، ال پنیون، ژاکوبینا و مینر فلوریدا می‌شود.

راه حل بهینه

کریس گریفیث، مدیرعامل Gold Fields گفت: اعلام امروز نتیجه یک فرآیند قوی و گسترده است که توسط هیئت مدیره و تیم مدیریت Gold Fields برای شناسایی راه حل بهینه برای حمایت از استراتژی بازنگری شده ما انجام شده است.

پایگاه دارایی باکیفیت یامانا در قاره آمریکا و خط لوله توسعه و اکتشاف قوی، جغرافیای سبد ما را متنوع تر می کند و یک 4 عمده طلای جهانی را ایجاد می کند که موقعیت خوبی برای ایجاد ارزش بلندمدت دارد. طبق مفاد قرارداد، گلد فیلدز 0.6 از سهام خود را با هر یک از سهام یامانا گلد مبادله خواهد کرد.

قرارداد خرید

پس از بسته شدن قرارداد، سهامداران گلد فیلدز حدود 61 درصد از سهام گروه ترکیبی را در اختیار خواهند داشت، در حالی که سهامداران یامانا گلد مالک 39 درصد باقیمانده سهام خواهند بود.

پیتر مارونه، رئیس اجرایی یامانا گلد گفت: «این یک فرصت عالی برای سهامداران، کارمندان و جوامع محلی است که در سراسر قاره آمریکا در آن فعالیت می کنیم. “این تراکنش حق بیمه فوری و قانع کننده ای را برای سهامداران یامانا ارائه می دهد، که ارزش منصفانه ذاتی دارایی های ما را منعکس می کند، در حالی که فرصتی را برای بهره مندی از ایجاد یک تولیدکننده جهانی جدید طلا با ارزش پیشنهادی جذاب ارائه می دهد.” این معامله که مشروط به شرایط قبلی است، پیش بینی می شود در نیمه دوم سال 2022 بسته شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *