راه اندازی فناوری راکتور مدولار هسته ای BWRX-300

راه اندازی فناوری راکتور مدولار کوچک BWRX-300

به گزارش بازار نفت و گاز، SaskPower فناوری راکتور ماژولار کوچک GE Hitachi Nuclear Energy BWRX-300 را برای استقرار در ساسکاچوان انتخاب می کند. فناوری راکتور مدولار کوچک BWRX-300 پس از فرآیند ارزیابی چهار ساله انتخاب شد. راکتور مدولار کوچک BWRX-300 GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) توسط SaskPower برای استقرار احتمالی در اواسط دهه 2030 انتخاب شده است.

راکتور مدولار BWRX-300

جی وایلمن، رئیس و مدیرعامل GEH گفت: «ما از اینکه SaskPower BWRX-300 را برای تولید برق بدون کربن انتخاب کرده است، هیجان‌زده هستیم. BWRX-300 راه حل ایده آل فناوری SMR برای SaskPower و مشتریانی است که می خواهند در یک بازه زمانی معنی دار بر تغییرات آب و هوا و امنیت انرژی تأثیر بگذارند. پتانسیل هم افزایی بزرگی بین کاری که قصد داریم با SaskPower انجام دهیم و کار در حال انجام با Ontario Power Generation (OPG) وجود دارد.

انتظار می رود OPG امسال درخواست مجوز ساخت و ساز را ارائه دهد، که گامی بزرگ به سوی استقرار اولین BWRX-300 است. چندین دهه تجربه طراحی و صدور مجوز همراه با زنجیره تامین سوخت اثبات شده و موجود ما، BWRX-300 را به راه حل پیشرو SMR تبدیل کرده است.

وزیر مسئول SaskPower

دان مورگان، وزیر مسئول SaskPower، گفت: “این یک نقطه عطف مهم است زیرا ساسکاچوان به سمت آینده ای پاک تر و پایدارتر کار می کند.” انجام یک ارزیابی مستقل و جامع و در عین حال همکاری با سایر استان‌ها در جهت راهبردی SMR در رسیدن به این نقطه عطف مهم برای رساندن بالقوه انرژی هسته‌ای به ساسکاچوان بسیار ارزشمند بوده است.

پروژه هسته ای جدید

در دسامبر 2021، GEH توسط تولید برق انتاریو (OPG) به عنوان شریک فناوری برای پروژه هسته ای جدید دارلینگتون انتخاب شد. GEH در حال کار با OPG برای استقرار BWRX-300 در سایت دارلینگتون است که می تواند در اوایل سال 2028 تکمیل شود.

لیزا مک براید، GEH SMR Technologies Canada, Ltd. (GEH SMR Canada) گفت: “کانادا دارای یک زنجیره تامین انرژی هسته ای قوی است که ما مشتاقانه منتظر ادامه ساخت آن برای حمایت از استقرار جهانی BWRX-300 هستیم.”

در ژوئیه 2021، GEH و Cameco Corporation همکاری خود را اعلام کردند که از طریق آن این شرکت ها زمینه های همکاری را برای پیشبرد تجاری سازی BWRX-300 بررسی خواهند کرد. در ماه مه 2022، GEH SMR کانادا و انجمن تامین کنندگان صنعتی و معدنی ساسکاچوان (SIMSA) توافق کردند که برای پشتیبانی از استقرار بالقوه BWRX-300 در ساسکاچوان همکاری کنند.

راکتور هسته ای BWRX-300

فناوری‌های هسته‌ای پیشرفته مانند BWRX-300 یکی از ستون‌های اصلی رهبری انتقال انرژی جنرال الکتریک هستند. BWRX-300 هیچ کربنی در حین کار تولید نمی کند و برای دستیابی به هزینه های ساخت و عملیاتی طراحی شده است که به طور قابل ملاحظه ای کمتر از فناوری های سنتی تولید انرژی هسته ای است.

به طور خاص، BWRX-300 از ترکیبی منحصر به فرد از پیشرفت ایمنی جدید، ثبت اختراع، اجزای اثبات شده، اساس مجوز ESBWR دارای گواهی NRC ایالات متحده و طراحی سوخت GNF2 دارای مجوز موجود استفاده می کند. این ترکیب منحصربه‌فرد، GEH را برای ارائه یک منبع برق پایه نوآورانه و بدون کربن در این دهه قرار می‌دهد.

صنعت هسته ای کانادا

حمایت جنرال الکتریک از صنعت هسته ای کانادا به اوایل دهه 1950 بازمی گردد. این شرکت به ساخت اولین نیروگاه هسته ای کانادا، راکتور نمایش قدرت هسته ای (NPD) کمک کرد که پایه ای برای ناوگان CANDU شد.

علاقه جهانی قابل توجهی به BWRX-300 وجود دارد. علاوه بر کانادا، GEH یادداشت تفاهم یا قراردادهای دیگری با شرکت‌هایی در ایالات متحده، لهستان، سوئد، استونی و جمهوری چک، در میان دیگران، برای بررسی استقرار این فناوری دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *