قرار داد LNG چین با قطر

قرار داد LNG چین با قطر به مدت 27 سال ; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

شرکت ملی نفت چین (CNPC)، در مراحل نهایی کردن یک قرارداد بزرگ بلندمدت واردات LNG با قطر است که دومین توافق بزرگ چین با قطر انرژی در چند ماه آینده به شمار می رود، این قرارداد بسیار شبیه به قرارداد قبلی شرکت سینوپک با قطر خواهد بود.

در نوامبر، شرکت دولتی قطر انرژی طولانی‌ترین قرارداد در تاریخ صنعت LNG را برای تامین ال‌ان‌جی با سینوپک چین به مدت 27 سال امضا کرد.بر اساس این قرارداد، قطر انرژی سالانه 4 میلیون تن ال ان جی از پروژه توسعه شمال شرق (NFE) به چین عرضه خواهد کرد. قطر انرژی اعلام کرداین اولین قرارداد بلندمدت از پروژه NFE است که اعلام می‌شود و طولانی‌ترین قرارداد تامین گاز در تاریخ صنعت ال ان جی است.

انتظار می رود پروژه های شمال شرق و شمالی جنوبی (NFS) قطر به ترتیب در سال های 2026 و 2027 به بهره برداری کامل برسند. اکنون CNPC در حال نهایی کردن قرارداد مشابه با شرکت انرژی دولتی قطر برای خرید LNG از پروژه توسعه میدان شمالی است.

یک قرارداد بزرگ بین چین و قطر، زمانی نهایی شد که روابط دوباره پکن و واشنگتن به سطح پایینی رسیده بود. ایالات متحده یکی از صادرکنندگان بزرگ LNG است که با قطر و استرالیا رقابت می کند تا به فروشنده شماره یک LNG جهان تبدیل شود. این قرارداد بلند مدت قطر علاوه بر اینکه عرضه طولانی مدت ال ان جی برای چین را تضمین خواهد کرد، آسیب پذیری این کشورها در برابر نوسانات شدید قیمت در بازارهای بین المللی را کاهش خواهد داد .

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *