اولین پایانه LNG شناور فنلاند

اولین پایانه LNG شناور فنلاند

به گزارش بازار نفت و گاز، گازگرید ترمینال LNG شناور Exemplar را در بندر Inkoo در فنلاند قرار می دهد. FSRU که قرار است اولین پایانه LNG شناور فنلاند باشد، توسط Gasgrid فنلاند از Excelerate Energy برای مدت 10 سال اجاره شده است.

اولین پایانه LNG شناور فنلاند

Gasgrid فنلاند نامه ای از قصد با Fortum امضا کرده است تا کشتی پایانه LNG شناور Exemplar را در بندر Inkoo در سواحل جنوبی فنلاند قرار دهد.

Exemplar اولین پایانه LNG شناور فنلاند خواهد بود که زمستان آینده در دسترس قرار گیرد.

کشتی ذخیره سازی و تبدیل مجدد به گاز شناور (FSRU) توسط Gasgrid فنلاند از شرکت LNG مستقر در ایالات متحده Excelerate Energy برای مدت 10 سال اجاره شده است.

FSRU Exemplar حجمی نزدیک به 151000 متر مکعب دارد. این معادل با حدود 68000 تن گاز طبیعی مایع (LNG) در صورت بارگیری کامل است.

ظرفیت کشتی ترمینال LNG

گفته می شود ظرفیت کشتی ترمینال LNG شناور برای برآوردن نیازهای گاز فنلاند و همچنین استونی کافی است. ضرورت FSRU برای منطقه در زمانی است که عرضه گاز روسیه از طریق نقطه ورودی ایماترا از ماه می 2022 متوقف شده است.

علاوه بر این، این کشتی می تواند بیش از پنج میلیارد متر مکعب در سال (bcm/y) ظرفیت گازسازی مجدد را ارائه دهد.

گفته می شود ظرفیت تبخیر FSRU Exemplar از تقاضای سالانه گاز طبیعی فنلاند که از نظر تاریخی حدود 25 تراوات ساعت در سال بوده است، پیشی می گیرد.

کشتی ترمینال LNG

گازگرید فنلاند گفت: ظرفیت قابل توجهی که توسط کشتی ترمینال LNG شناور وارد می شود، به بازار گاز در کل منطقه دریای بالتیک از طریق خط لوله اتصال دهنده بالتیک کمک می کند.

مدیر عامل شرکت Gasgrid فنلاند، اولی سیپیلا، گفت: “پروژه کشتی برای امنیت عرضه گاز طبیعی در منطقه بالتیک کاملا ضروری است و بنابراین بسیار فوری است. من خوشحالم که تصمیم در مورد مکان ترمینال در چنین برنامه سریعی اتخاذ شد.

از آنجایی که نیاز به ترمینال کل منطقه دریای بالتیک را پوشش می دهد، Inkoo موقعیت عالی برای کشتی فراهم می کند.

محل قرارگیری کشتی

بندر اینکو یک بندر در آب های عمیق است که در منطقه صنعتی فورتوم جودبول، نزدیک به 60 کیلومتری غرب هلسینکی واقع شده است. تقریباً 1.5 کیلومتر از خط لوله گاز طبیعی Balticconnector که بازارهای گاز فنلاند و کشورهای بالتیک را متحد می کند، واقع شده است.

ترمینال شناور LNG

مدیرعامل فورتوم مارکوس راورامو گفت: در فورتوم، ما بسیار خوشحالیم که از امنیت انرژی، صنعت و همچنین اقتصاد ملی خود در این زمان های چالش برانگیز حمایت می کنیم.

بندر اینکو ما در محل نیروگاه زغال سنگ از کار افتاده ما واقع شده است و زیرساخت های تقریباً آماده استفاده و مکان بهینه ای را برای اولین ترمینال شناور LNG کشور فراهم می کند. برنامه ما در آینده توسعه بیشتر فعالیت های صنعتی در سایت است تا بتواند به کربن زدایی جامعه کمک کند.

به غیر از Inkoo، Gasgrid فنلاند و Elering، یک اپراتور سیستم انتقال برق و گاز استونیایی، همچنان به آماده سازی یک سایت بالقوه در استونی، همانطور که از ابتدا برنامه ریزی شده بود، ادامه می دهند. هدف از این کار کاهش خطرات احتمالی پروژه و افزایش احتمال آماده شدن هر چه سریعتر یکی از سایت ها برای زمستان آینده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *