حادثه معدن چین دو کشته و بیش از 50 مفقود برجای گذاشت

حادثه معدن چین دو کشته

به گزارش بازار نفت و گاز، حادثه معدن چین دو کشته و بیش از 50 مفقود برجای گذاشت. سیل سنگ و خاک از کوه به گودال معدن هجوم آورده و چندین بیل مکانیکی و کمپرسی را مدفون کرده است و یک تیم نجات متشکل از سیصد پرسنل با استفاده از ماشین آلات سنگین در حال انجام عملیات امداد و نجات در محل هستند.

حادثه در معدن چینی

به گزارش خبرگزاری شینهوا چین، سقوط یک معدن روباز در شمال منطقه مغولستان داخلی، منجر به کشته شدن حداقل دو نفر و مفقود شدن بیش از 50 نفر شد. این معدن که توسط شرکت معدنی محلی سین‌جینگ اداره می‌شد، در اثر رانش زمین فرو ریخت.

دوربین مداربسته رسانه ملی چین از فیلمی پرده برداری کرد که نشان می داد سیل سنگ و خاک از کوه به داخل گودال معدن هجوم می برد و چندین بیل مکانیکی و کامیون کمپرسی را مدفون می کند.

نجات معدنچیان گرفتار شده

به گفته این نشریه، یک تیم نجات متشکل از 300 پرسنل با استفاده از ماشین آلات سنگین و سگ های نجات برای یافتن معدنچیان گرفتار شده در محل کار می کنند.

یک معدنچی بستری در بیمارستان گفت: ساعت 1:15 بعد از ظهر تازه کارم را شروع کرده بودم که متوجه شدم سنگ ها از کوه در حال سقوط هستند.

دیدم که اوضاع بیشتر و بیشتر وخیم‌تر می‌شود و تخلیه سازماندهی شد، اما دیگر دیر شده بود، کوه فقط فروریخت.

شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین دستور تلاش‌های جستجو و نجات را داده است، اگرچه رانش زمین دوم در عصر کار برای یافتن بازماندگان را با مشکل مواجه کرد.

شی خواستار تعیین علت حادثه در اسرع وقت و پاسخگویی افراد مربوطه و پرهیز از هرگونه خلأ در مدیریت شد.

اقدامات ایمنی در محل کار

لی کچیانگ، نخست وزیر چین به کمیته ایمنی کار شورای دولتی و وزارت مدیریت اضطراری دستور داد تا اقدامات ایمنی در محل کار را اجرا کنند.

وی همچنین خواستار تشدید تلاش‌ها برای اصلاح خطرات پنهان بزرگ و جلوگیری از وقوع حوادث بزرگ شد.

بازرسی های ایمنی

بر اساس گزارش رویترز، دولت های محلی مغولستان به معدنچیان زغال سنگ دستور داده اند که فوراً بررسی ها و بازرسی های ایمنی را انجام دهند.

این معدن که در نزدیکی شهر Alxa League قرار دارد، قبلا یک معدن زیرزمینی بود و در سال 2012 به یک عملیات روباز تبدیل شد. عملیات در معدن به مدت سه سال به حالت تعلیق درآمد و در آوریل 2021 مجدداً آغاز شد. در سال 2014، یک انفجار گاز زیرزمینی در کولیری Xingyun در استان هیلونگ جیانگ، چین، ده کارگر معدن را کشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *