اختلاف گروه 7 برای حذف تدریجی زغال سنگ تا سال 2030

اختلاف گروه 7 برای حذف تدریجی زغال سنگ تا سال 2030

حذف تدریجی زغال سنگ تا سال 2030

بر اساس پیش‌نویس بیانیه‌ای که توسط بلومبرگ مشاهده شده، گروه 7 در تلاش برای یافتن زمینه مشترک برای تعهد به حذف تدریجی تولید برق از زغال سنگ تا سال 2030 پیش از اجلاس سران در ژاپن در اواخر این هفته است.

در این پیش نویس ، ایالات متحده، ژاپن و اتحادیه اروپا گفته اند که نسبت به پیشنهاد بریتانیا مبنی بر تعیین یک ضرب الاجل قاطع تا سال 2030 برای پایان دادن به تولید برق با زغال سنگ، زمانی که وزرای انرژی گروه 7 با یکدیگر دیدار می کنند، ملاحظاتی دارند. این اجلاس قرار است روزهای 15 و 16 آوریل برگزار شود.

آلمان متنی جایگزین برای جدول زمانی پیشنهادی بریتانیا ارائه کرده است، با پیش‌نویس‌هایی که در آن به حذف زغال سنگ «به‌ طور ایده‌آل تا سال ۲۰۳۰» یا «در دهه ۲۰۳۰» اشاره شده است.

ژاپن میزبان اجلاس سران، یک اقتصاد توسعه یافته از نظر منابع ضعیف و وابسته به واردات سوخت فسیلی برای تقاضای انرژی خود، پیشنهاد کرده است که گروه 7 بر تعهد سال گذشته خود برای دستیابی به ” انرژی کاملاً یا عمدتاً کربن زدایی شده تا سال 2035″ تاکید کند.

سال گذشته، وزرای انرژی و محیط زیست گروه 7 پس از نشستی در ماه مه گفتند که «ما به هدف دستیابی به بخش‌های برق عمدتاً کربن‌زدایی شده تا سال 2035 متعهد می‌شویم. تعهدات مربوط به کربن خالص صفر، گام های ملموس و به موقع به سمت هدف حذف تدریجی تولید برق داخلی بدون کاهش زغال سنگ.”

یک ماه بعد، سران کشورها و دولت های G7 در ژوئن گفتند که «متعهد به دستیابی به یک بخش برق کاملاً یا عمدتاً کربن زدایی شده تا سال 2035 هستند».

رهبران گروه 7 سال گذشته بدون ارائه جدول زمانی گفتند: «با درک این موضوع که تولید برق زغال سنگ بزرگ‌ترین عامل افزایش دمای جهانی است، ما متعهد می‌شویم گام‌های ملموس و به‌موقع را به سمت هدف تسریع در حذف تدریجی تولید برق زغال‌سنگ داخلی در اولویت قرار دهیم.» برای حذف تدریجی

پیش از اجلاس سران این هفته در ژاپن، طبق گزارش‌ها، کشورهای G7 در حال بررسی سرمایه‌گذاری جدید بالادستی در گاز طبیعی علیرغم نگرانی‌های اقلیمی هستند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: بلومبرگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *