مهندسی مفهومی سیستم تولید زیردریایی نفتی

,
مهندسی مفهومی سیستم تولید زیردریایی نفتی

به گزارش بازار نفت و گاز، دوریس قرارداد کلیدی مطالعه زیردریایی را از Repsol در مکزیک تضمین می کند. بر اساس این قرارداد، DORIS مهندسی مفهومی سیستم تولید زیردریایی (SPS) و Subsea Umbilical، Riser و Flowline (SURF) را برای میادین Polok و Chinwol در بلوک 29، فراساحلی مکزیک اجرا خواهد کرد. مهندسی مفهومی سیستم تولید زیردریایی نفتی منجر به اکتشافات بیشتر نفتی در مکزیک خواهد شد.

قرارداد مطالعه زیر دریا

دوریس یک قرارداد کلیدی مطالعه زیر دریا را با Repsol Exploración México، یکی از شرکت‌های تابعه شرکت پتروشیمی اسپانیایی Repsol، منعقد کرده است. بر اساس این قرارداد، DORIS مهندسی مفهومی سیستم تولید زیر دریا (SPS) و Subsea Umbilical، Riser و Flowline (SURF) را برای توسعه بلوک 29 در فراساحل مکزیک اجرا خواهد کرد. بلوک 29 در حوضه سالینا، خلیج مکزیک، در حدود 88 کیلومتری ایالت تاباسکو واقع شده است. مساحت آن 3254 کیلومتر مربع است.

بلوک تولید فراساحلی

رپسول اپراتور بلوک تولید فراساحلی با شرکای دیگر از جمله PC Carigali Mexico Operations (PCCMO)  Wintershall Dea و PTTEP است.

محدوده مطالعه قرارداد شامل میادین پولوک و چین وول خواهد بود که در فاصله 16 کیلومتری از هم در اعماق آب از 460 تا 600 متر قرار دارند.

اکتشافات نفتی دریایی

رپسول در ماه می 2020 از طریق چاه های اکتشافی Polok-1 و Chinwol-1 اکتشافات نفتی دریایی را در آب های عمیق مکزیک انجام داد.

چاه اکتشافی Polok-1 در عمق کلی 2620 متر حفر شد و با بیش از 200 متر نفت خالص از دو منطقه در میوسن پایین مواجه شد.

چاه اکتشافی Chinwol-1 که در عمق کلی 1850 متر حفر شده بود، با بیش از 150 متر خالص نفت از سه منطقه در پلیوسن پایین مواجه شد.

در زمان اعلام، Repsol گفت که هر دو چاه مخازن با کیفیت بالا با خواص عالی را تایید می کنند.

تأسیسات دریایی و خشکی

در این بیانیه آمده است: «هر دو چاه در مکزیک کمتر از برآورد هزینه و زمان با بالاترین استانداردها برای سلامت و ایمنی و تحت پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه حفر شدند تا از انتشار کووید-19 به تأسیسات دریایی و خشکی جلوگیری شود.»

دوریس یک شرکت مهندسی، مشاوره و مدیریت پروژه است که در بخش انرژی‌های متعارف، هیدروژن، جذب و ذخیره‌سازی کربن و انرژی‌های تجدیدپذیر فعالیت می‌کند.

سرمایه گذاری مشترک جدید

در سپتامبر سال گذشته، DORIS و شرکت ساخت و ساز مالزیایی MMCOG یک سرمایه گذاری مشترک جدید (JV) با نام DORIS MMC تشکیل دادند.

JV مستقر در کوالالامپور، خدمات مهندسی برای پروژه‌های نفت و گاز، همراه با خدمات مهندسی پیشرفته برای پروژه‌های کم کربن و انرژی جدید ارائه خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *