ادغام دارایی های پتروشیمی در شرق فرانسه

,
ادغام دارایی های پتروشیمی در شرق فرانسه

به گزارش بازار نفت و گاز، INEOS، TotalEnergies دارایی های پتروشیمی را در شرق فرانسه ادغام می کند. INEOS 50 درصد از سهام TotalEnergies را در کراکر بخار Naphtachimie، کسب و کار پلی پروپیلن Appryl، تجارت آروماتیک Gexaro و تأسیسات ذخیره سازی نفتا 3TC به همراه بخش جنوبی شبکه خط لوله اتیلن را خریداری خواهد کرد.

دارایی‌های پتروشیمی مشترک

شرکت انرژی فرانسوی TotalEnergies و شرکت شیمیایی بریتانیایی INEOS توافق کرده‌اند که سهام خود را در دارایی‌های پتروشیمی مشترک و زیرساخت‌های لجستیکی تنظیم کنند. هدف از هم‌سویی مجدد ایجاد تعادل در تولید و استفاده داخلی دو شرکت از اتیلن در شرق فرانسه است.

طبق مفاد این قرارداد، TotalEnergies سایت های پتروشیمی خود را در Feyzin و Carling یکپارچه خواهد کرد، در حالی که INEOS فعالیت های خود را در سایت Lavéra در سواحل مدیترانه تقویت خواهد کرد.

درصد سهام دو شرکت

INEOS 50 درصد سهام TotalEnergies را در Naphtachimie، Appryl، Gexaro و 3TC که در حال حاضر همگی سرمایه گذاری مشترک بین این دو شرکت هستند، خریداری خواهد کرد. Naphtachimie یک کراکر بخار 720 kpa است، Appryl یک کسب و کار پلی پروپیلن با ظرفیت 300 kpa است، Gexaro یک تجارت آروماتیک با ظرفیت 270 kpa و 3TC یک مرکز ذخیره سازی نفتا است.

استراتژی پلت‌فرم‌های یکپارچه‌

ژان مارک دوراند، معاون ارشد پالایشگاه مواد شیمیایی توتال انرژی اروپا گفت: “این عملیات به ما امکان می‌دهد تا پیوندهای بین سایت‌های پتروشیمی فیزین و کارلینگ خود را تقویت کنیم، با تبدیل شدن فیزین به تامین‌کننده اتیلن یکپارچه کارلینگ، در راستای استراتژی ما برای تمرکز بر پلت‌فرم‌های یکپارچه‌مان. “

ژاوی کروس، مدیر عامل شرکت INEOS South Olefins و Polymers گفت: “خرید به ما امکان می دهد تا این دارایی ها را به طور کامل یکپارچه کنیم و رقابت پذیری پیشنهاد خود را افزایش دهیم. در عین حال، هدف ما این است که به سرمایه گذاری در آنها ادامه دهیم، از جمله کاهش CO2 برای انجام تعهدات خالص صفر 2050.”

دارایی‌های زیرساختی

هر دو شرکت تاسیسات تولیدی مبتنی بر اتیلن در شرق فرانسه دارند که توسط خطوط لوله و تاسیسات ذخیره‌سازی به هم متصل شده‌اند. INEOS همچنین دارایی‌های زیرساختی دیگری از جمله بخش‌های جنوبی شبکه خط لوله اتیلن TotalEnergies را بین مناطق لاورا و لیون در فرانسه به دست خواهد آورد.

بخش مرکزی و شمالی شبکه، از منطقه لیون تا منطقه لورن، به طور مساوی توسط هر دو شرکت نگهداری می شود. علاوه بر این، TotalEnergies در حال تثبیت نقش پلت فرم پتروشیمی فیزین خود به عنوان تامین کننده یکپارچه اتیلن برای پلت فرم کارلینگ است. پیش بینی می شود این بازآرایی با مشورت قبلی نمایندگان کارکنان و تایید مراجع ذیربط تا پایان سال جاری اجرایی شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *