ساخت اولین واحد تولید متانول را در امارات

ساخت اولین واحد تولید متانول را در امارات

به گزارش بازار نفت و گاز، شرکت پرومن اولین واحد تولید متانول را در امارات توسعه می دهد. مشارکت با پرومن، تعزیز را قادر می‌سازد تا یک مرکز تولید متانول به میزان 1.8 میلیون تن در سال در منطقه شیمیایی صنعتی TAZIZ در شهر صنعتی الروویس، ابوظبی بسازد.

ساخت اولین واحد تولید متانول

شرکت مشتقات شیمیایی ابوظبی (TA’ZIZ) و تولیدکننده متانول پرومان، توافقنامه ای را برای توسعه اولین کارخانه تولید متانول در مقیاس جهانی در امارات امضا کردند.

واحد جدید متانول در منطقه شیمیایی صنعتی تعزیز در شهر صنعتی الرویز ابوظبی ساخته خواهد شد.

انتظار می‌رود این تاسیسات ظرفیت سالانه 1.8 میلیون تن داشته باشد و تقاضای رو به رشد داخلی و بین‌المللی برای این کالای شیمیایی پاک و همه کاره را برآورده کند.

متانول کاربردهای گسترده ای دارد، از جمله در سوخت ها، حلال ها، داروها و مصالح ساختمانی و اخیراً به عنوان یک سوخت کم آلاینده محبوبیت پیدا کرده است.

تسریع توسعه صنعتی امارات

خلیفه یوسف المحیری، سرپرست اجرایی تعزیز، گفت: این توافق همچنان به ایجاد شتاب در تعزیز ادامه می‌دهد و ماموریت ما را برای تنوع بخشیدن به اقتصاد امارات متحده عربی و تسریع توسعه صنعتی پیش می‌برد.

شراکت ما با پرومن بر جذابیت امارات متحده عربی به عنوان مقصدی برای شرکای بین المللی و سرمایه گذاران تاکید می کند، زیرا ما برنامه های تولید متانول را در مقیاس جهانی در الروویس انجام می دهیم.

“مواد شیمیایی جدید در امارات متحده عربی زنجیره های تامین محلی جدید را فعال می کند و از رشد صنعتی بلندمدت برای بخش خصوصی ابوظبی حمایت می کند.”

توسعه بخش‌های شیمیایی ابوظبی

گفته می‌شود که تعزیز که توسط ADNOC و ADQ تشکیل شده است، شهر صنعتی الروویس را به همراه بخش‌های شیمیایی، تولیدی و صنعتی گسترده‌تر ابوظبی هدایت و توسعه می‌دهد.

کل سرمایه گذاری برای فاز اول بیش از 5 میلیارد دلار تخمین زده می شود که بیشتر مواد شیمیایی برای اولین بار در امارات تولید می شود.

ساخت تاسیسات جدید متانول

تاسیسات جدید متانول مطابق با هدف وزارت صنعت و فناوری پیشرفته امارات متحده عربی برای تنوع بخشیدن به اقتصاد امارات و توسعه صنعتی است.

TA’ZIZ همچنین در حال توسعه تاسیسات تولید اتیلن دی کلرید (EDC)، کلر قلیایی و پی وی سی در مقیاس بزرگ با مشارکت صنایع Reliance و Shaheen Chem است.

علاوه بر این، Fertiglobe، Mitsui & Co. و GS Energy نیز با TA’ZIZ برای توسعه تاسیسات آمونیاک کم کربن در مقیاس بزرگ همکاری کرده‌اند.

اولین کارخانه متانول ابوظبی

ریچارد برینک، مدیر عامل پرومان امارات متحده عربی گفت: ما از توافق سهامداران استقبال می کنیم که گام بعدی حیاتی به سوی اولین کارخانه متانول در مقیاس جهانی ابوظبی است.

علاوه بر اینکه اولین سرمایه‌گذاری پرومن در امارات است، ما در تلاش هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که این پروژه پیشنهادی یکی از پیشرفته‌ترین تاسیسات گاز طبیعی به متانول در جهان خواهد بود.

با افزایش تقاضای جهانی برای متانول به عنوان سوخت پاک‌تر، این توافق پتانسیل عظیمی را برای منطقه شیمیایی صنعتی تعزیز و صنعت در حال تکامل ابوظبی نشان می‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *