ساخت خط لوله عظیم نفت خام در اوگاندا

,
ساخت خط لوله عظیم نفت خام در اوگاندا

به گزارش بازار نفت و گاز،اوگاندا ساخت 3.5 میلیارد دلار پروژه خط لوله EACOP را تایید کرد. کابینه اوگاندا شرکت خط لوله نفت خام آفریقای شرقی (EACOP)، وابسته به شرکت انرژی و نفت فرانسوی TotalEnergies را برای ساخت این خط لوله که 1445 کیلومتر طول خواهد کشید، از میادین نفتی در اوگاندا تا بندری در تانزانیا تایید کرده است.

ساخت خط لوله نفت خام

دولت اوگاندا مجوز نهایی برای ساخت خط لوله 3.5 میلیارد دلاری که نفت خام را از طریق تانزانیا منتقل می کند، صادر کرد.

کابینه اوگاندا شرکت خط لوله نفت خام آفریقای شرقی (EACOP)، وابسته به شرکت انرژی و نفت فرانسوی TotalEnergies را برای ساخت این خط لوله تایید کرد.

خط لوله نفت خام آفریقای شرقی

TotalEnergies بزرگترین سهامدار EACOP با 62٪ سهام است، در حالی که شرکت ملی نفت اوگاندا و شرکت توسعه نفت تانزانیا هر کدام 15٪ سهام دارند.

شرکت ملی نفت فراساحلی چین (CNOOC) 8 درصد از سهام EACOP را در اختیار دارد.

در اوگاندا، تولید تجاری نفت نزدیک به دو دهه به تعویق افتاده است، به دلیل کمبود زیرساخت ها و اختلاف نظر بین دولت و شرکت های نفتی.

خط لوله میادین نفتی در اوگاندا

EACOP خط لوله ای را خواهد ساخت که 1445 کیلومتر از میادین نفتی در اوگاندا محصور در خشکی تا بندری در سواحل اقیانوس هند تانزانیا خواهد بود.

هدف این پروژه استخراج ذخایر عظیم نفت خام از دریاچه آلبرت، مرز طبیعی 160 کیلومتری بین اوگاندا و جمهوری دموکراتیک کنگو است.

انتقال نفت خام به بازارهای بین المللی

این خط لوله نفت خام تولید شده در داخل کشور را به بازارهای بین المللی منتقل می کند و به طولانی ترین خط لوله گرم در جهان تبدیل می شود.

این تصویب پس از توافق بین تانزانیا و اوگاندا و قرارداد 10 میلیارد دلاری بین TotalEnergies و CNOOC برای توسعه میادین نفتی و ساخت خط لوله نفت در اوگاندا صورت گرفت.

خط لوله EACOP شامل حفاری در پارک ملی اوگاندا، Murchison Falls است.

گروه ها و فعالان محیط زیست اعلام کردند که این پروژه به اکوسیستم منطقه و معیشت ده ها هزار نفر آسیب می زند.

تقویت اقتصادی اوگاندا

یووری موسوینی، رئیس جمهور اوگاندا، قول داد که بدون توجه به قطعنامه اتحادیه اروپا، پروژه را ادامه دهد و در صورتی که TotalEnergies از قطعنامه اتحادیه اروپا حمایت کند، شرکای دیگر را در نظر خواهد گرفت.

موسوینی گفت که این پروژه یک تقویت اقتصادی بزرگ برای کشور محصور در خشکی است که بسیاری در آن در فقر زندگی می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *