ساخت کارخانه حرارتی خورشیدی برای پیشبرد اقتصاد سبز

ساخت کارخانه حرارتی خورشیدی برای پیشبرد اقتصاد سبز

به گزارش بازار نفت و گاز، GlassPoint برای ساخت کارخانه حرارتی خورشیدی در پالایشگاه آلومینا Maaden. انتظار می‌رود که پس از تکمیل، تأسیسات جدید بخار خورشیدی 1500 مگاواتی، سالانه بیش از 600،000 تن از انتشار کربن را کاهش دهد تا به اهداف پایداری Maaden کمک کند.

شرکت انرژی حرارتی خورشیدی

شرکت معدنی عربستان سعودی Ma’aden با شرکت انرژی حرارتی خورشیدی مستقر در ایالات متحده GlassPoint برای توسعه یک کارخانه حرارتی فرآیند خورشیدی در مقیاس بزرگ در پالایشگاه آلومینا خود در عربستان سعودی همکاری کرده است.

این دو تفاهم نامه (MoU) برای پروژه خورشیدی امضا کرده اند.

طبق شرایط این قرارداد، Ma’aden و GlassPoint به طور مشترک بر روی توسعه ابزارهای پایدارتر برای تولید آلومینیوم کار خواهند کرد.

تاسیسات حرارتی خورشیدی

انتظار می رود پس از تکمیل، تاسیسات حرارتی خورشیدی 1500 مگاواتی که Ma’aden Solar 1 نامیده می شود، بیش از 600،000 تن انتشار کربن در سال را کاهش دهد تا به اهداف پایداری Maaden کمک کند.

رابرت ویلت، مدیرعامل Maaden گفت: “این پیشرفت قابل توجه به طور چشمگیری ردپای کربن ما را کاهش می دهد و ما را تا سال 2050 به دستور بی طرفی کربن نزدیکتر می کند.”

نیروگاه حرارتی خورشیدی

ریاض النصار SVP Maaden Aluminium SBU گفت: «تاسیسات جدید پیشنهادی، یک نیروگاه حرارتی خورشیدی معروف به Ma’aden Solar 1، در راس الخیر، پادشاهی عربستان سعودی قرار خواهد گرفت و از نیروی خورشید بهره می برد. برای تولید بخار

این بخار برای تصفیه سنگ معدن بوکسیت به آلومینا استفاده خواهد شد. آلومینا یک ماده اولیه حیاتی برای آلومینیوم است، که یکی از حیاتی ترین فلزات جهان برای بسیاری از صنایع جهانی است که به آینده ای متمرکز بر محیط زیست و پایداری می روند.

تأسیسات جدید حرارتی خورشیدی بیش از 50 درصد از ردپای کربن در پالایشگاه آلومینا Maaden و 4 درصد از ردپای کربن کلی آن را کاهش می دهد.

عربستان سعودی متعهد به حمایت از مبارزه با تغییرات آب و هوایی است. این کشور ابتکار سبز سعودی (SGI) را برای پایداری راه اندازی کرده است.

پیشبرد اقتصاد سبز

سال گذشته، SGI موج اولیه بیش از 60 طرح را به اجرا گذاشت که مستلزم سرمایه گذاری 700 میلیارد ساری (186 میلیارد دلار) برای پیشبرد اقتصاد سبز در سراسر عربستان سعودی و فراتر از آن است.

راد مک گرگور، مدیرعامل و بنیانگذار گلاس پوینت گفت: «مادن با جایگزینی سوخت های فسیلی با انرژی خورشیدی برای ایجاد گرما، راه را برای کاهش انتشار کربن صنعتی در مقیاس بزرگ پیشرو است.

زمانی که این تاسیسات ساخته شود، بزرگترین نیروگاه بخار خورشیدی صنعتی در جهان و اولین استقرار در عربستان سعودی و در زنجیره تامین آلومینیوم خواهد بود.

“با این تفاهم نامه، GlassPoint وارد مرحله جدیدی از رشد می شود تا به کربن زدایی طیفی از صنایعی که به دنبال کاهش ردپای کربن خود هستند، کمک کند.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *