توسعه FID برای پروژه نیروگاه آبی آلمان

توسعه FID برای پروژه نیروگاه آبی آلمان

به گزارش بازار نفت و گاز، EnBW یک FID را برای پروژه نیروگاه آبی و ذخیره پمپ فورباخ در آلمان ایجاد می کند. FID کارهایی از جمله تبدیل و توسعه نیروگاه برق آبی رودولف فتوایس، واقع در شمال جنگل سیاه، آلمان را تسهیل می کند.

توسعه FID برای نیروگاه آبی

شرکت خدمات برق آلمان EnBW تصمیم نهایی سرمایه گذاری (FID) را برای نیروگاه ذخیره سازی تلمبه ای فورباخ و پروژه مخزن پایینی جدید گرفته است. FID کارهایی از جمله تبدیل و توسعه نیروگاه برق آبی رودولف فتوایس، واقع در شمال جنگل سیاه، آلمان را تسهیل می کند. نیروگاه ذخیره سازی متعارف موجود در چند سال آینده ارتقا یافته و به نیروگاه ذخیره سازی پمپی با ظرفیت بالا تبدیل خواهد شد.

هزینه توسعه پروژه

EnBW گفت که پروژه توسعه در مجموع حدود 280 میلیون یورو هزینه دارد و انتظار می‌رود که ساخت آن در پاییز امسال آغاز و تا پایان سال 2027 تکمیل شود.

استراتژی تولید

مدیر عملیات زیرساخت های تولید پایدار EnBW، گئورگ استاماتلوپولوس، گفت: EnBW استراتژی تولید روشنی دارد که بر گسترش شتابان انرژی های تجدیدپذیر و دستیابی به بی طرفی آب و هوا تا سال 2035 متمرکز است.

برای انجام این کار، ما به ظرفیت و مخازن ذخیره‌سازی اضافی نیاز داریم که بتواند به سرعت برق مورد نیاز را تحویل دهد و عملکرد پایدار شبکه را تضمین کند. نیروگاه تلمبه‌ای ذخیره‌سازی جدید در فورباخ کاملاً با این اهداف هماهنگ است و آن را به یک مکمل ایده‌آل و ضروری برای گسترش ظرفیت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر تبدیل می‌کند.

برنامه ریزی گسترده

این شرکت گفت که این پروژه پس از یک فرآیند تصویب برنامه ریزی گسترده که توسط مقامات منطقه ای در کارلسروهه رهبری می شود، تایید شده است. اداره منطقه ای کارلسروهه پس از بیش از پنج سال کار توسط کارشناسان و مقامات بخشی متعدد، تصویب برنامه ریزی را در مارس امسال صادر کرد.

ظرفیت تولید نیروگاه

نیروگاه برق آبی رودولف فتوایس در مجموع حدود 71 مگاوات ظرفیت دارد و شامل چهار نیروگاه برق آبی جداگانه است که بین سال های 1914 و 1926 ساخته شده اند. این سد شامل سد شوارتزنباخ با ظرفیت 14 میلیون متر مکعب آب و سدهای فورباخ و کیرشبامواسن است.

به عنوان بخشی از پروژه توسعه، این شرکت یک نیروگاه جدید، ادغام شده در دامنه تپه، برای میزبانی فناوری نیروگاه خواهد ساخت. شامل یک توربین پمپ برای نیروگاه شوارتزنباخ است که حدود 54 مگاوات در حالت توربین و 57 مگاوات در حالت پمپ تولید می کند که امکان انتقال آب از یک مخزن پایینی به مخزن بالایی را فراهم می کند.

فناوری نیروگاه جدید

نیروگاه جدید همچنین شامل یک فناوری نیروگاه جدید برای نیروگاه مورگ است که شامل سه توربین فرانسیس با مجموع خروجی حدود 23 مگاوات است. EnBW همچنین با افزودن یک مخزن آب غار در دامنه تپه مجاور که به عنوان مخزن پایینی برای کارخانه جدید عمل می کند، حوضه همسان سازی فورباخ موجود را گسترش خواهد داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *