ساخت مجتمع پتروشیمی پارادیپ در هند

ساخت مجتمع پتروشیمی پارادیپ در هند

به گزارش بازار نفت و گاز، ایندیان اویل برای مجتمع پتروشیمی پارادیپ 740 میلیون دلاری موافقت مرحله اول را دریافت کرد. این مرکز پتروشیمی دارای یک واحد کراکر و واحدهای فرآیند پایین دستی برای تولید PP، LLDPE، HDPE، PVC و سایر محصولات پتروشیمی خواهد بود.

ساخت مجتمع پتروشیمی پارادیپ

ایندیان اویل گفت که هیئت مدیره آن موافقت مرحله اول را برای این شرکت برای ساخت مجتمع پتروشیمی پارادیپ در اودیشا هند با سرمایه گذاری تخمینی 61 میلیارد INR (740 میلیون دلار) صادر کرده است.

به گفته شرکت بخش دولتی هند، پروژه پتروشیمی در پارادیپ بزرگترین سرمایه گذاری آن در یک مکان واحد خواهد بود.

تاسیسات پتروشیمی

ایندیان اویل گفت که تاسیسات پتروشیمی دارای یک واحد کراکر و واحدهای فرآیند پایین دستی خواهد بود.

واحدهای فرآوری پلی پروپیلن (PP)، پلی اتیلن خطی با چگالی کم (LLDPE)، پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE)، پلی وینیل کلراید (PVC) و سایر محصولات پتروشیمی تولید خواهند کرد.

علاوه بر این، مجتمع پتروشیمی پارادیپ امکان تولید فنل و ایزوپروپیل الکل را در میان سایر مواد شیمیایی و پتروشیمی های خاص فراهم می کند.

توسعه پالایشگاهی هند

شریکانت مدهاو وایدیا، رئیس ایندیان اویل، گفت: این پروژه بزرگ با دیدگاه نخست وزیر محترم نارندرا مودی از پورودایا همسو است که مطمئناً مسیر توسعه را تسریع می کند و رونق را در شرق هند تقویت می کند.

این مجتمع پیشرفته پتروشیمی بدون شک تأثیر خود را متحول خواهد کرد و به طور قابل توجهی ابتکار Aatmanirbhar Bharat را پیش خواهد برد.

به غیر از رشد قابل توجه شاخص شدت پتروشیمی، ایندیان اویل انتظار دارد که این پروژه یک محرک رشد در کمک به تبدیل شدن به یک بازیگر کلیدی در بخش پتروشیمی باشد.

علاوه بر این، مجتمع پتروشیمی پارادیپ به رشد منطقه سرمایه گذاری نفت، مواد شیمیایی و پتروشیمی (PCPIR) و پارک پلاستیک در پارادیپ سرعت می بخشد.

راه اندازی پروژه پتروشیمی

ایندیان اویل گفت: در پی راه اندازی این پروژه پتروشیمی، پتروشیمی های موجود در داخل برای تامین خوراک و تقویت رشد صنعتی در بخش های مهم پایین دستی مانند پلاستیک، کشاورزی، داروسازی، رنگ، مراقبت های شخصی و غیره پیش بینی می شود.

به گفته این شرکت، علاوه بر این، این پروژه فرصت های شغلی را در بخش شرقی هند، به ویژه در ایالت اودیشا ایجاد خواهد کرد.

در حال حاضر ایندیان اویل یک پالایشگاه در پارادیپ دارد که از سال 2016 فعالیت می کند. این پالایشگاه فرآورده های نفتی را به کشورهای جنوب شرق آسیا صادر می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *