طراحی و ساخت سه توربین بخار هسته ای توسط جنرال الکتریک

طراحی و ساخت سه توربین بخار هسته ای توسط جنرال الکتریک

به گزارش بازار نفت و گاز، جنرال الکتریک استیم پاور قراردادی به ارزش 165 میلیون دلار برای سه توربین بخار هسته ای با BHEL امضا کرد. جنرال الکتریک استیم پاور برای تامین BHEL با طراحی و ساخت سه توربین بخار هسته ای از تاسیسات سنند، هند.

ساخت سه توربین بخار هسته ای

جنرال الکتریک استیم پاور قراردادی 165 میلیون دلاری با BHEL برای تامین سه توربین بخار هسته ای از شش واحد برای برنامه هسته ای داخلی NPCIL امضا کرد. فاز 1 که در گوراخپور، هاریانا (واحدهای 1 تا 4 (GHAVP)) و کایگا (کایگا) توسعه می یابد. -5&6) کارناتاکا، هند.

این برنامه داخلی شامل 12 واحد 700 مگاواتی است که توسط NPCIL با فناوری راکتور هسته‌ای خود یعنی راکتورهای آب سنگین تحت فشار (PHWR) توسعه می‌یابد. در مجموع، 8.4 گیگاوات برق بدون CO2 برای کشور خواهد بود که برای تامین برق بیش از 14 میلیون خانه کافی است.

قرارداد همکاری تجاری

در سال 2018، جنرال الکتریک و BHEL یک قرارداد همکاری تجاری و یک موافقت نامه مجوز و انتقال فناوری امضا کردند تا آنها را قادر به تولید توربین های بخار هسته ای 700 مگاواتی کند. به لطف این مشارکت، این دو شرکت در موقعیت خوبی برای پاسخگویی به نیازهای کشور برای منبع انرژی کمتر کربن قرار دارند.

توربین های بخار هسته ای

جنرال الکتریک با حمایت از طرح Atmanirbhar Bharat، کمپین خوداتکایی هند که توسط دولت هند راه اندازی شده است، توربین های بخار هسته ای را در تاسیسات خود در سنند، گجرات در هند تولید خواهد کرد. این توربین ها با طراحی بهبود یافته برای خروجی افزایش یافته که نیازهای مشتری را برآورده می کند، مهندسی و تولید می شوند.

Frédéric Wiscart، رهبر ساخت‌وساز جدید هسته‌ای برای GE Steam Power، گفت: «انرژی هسته‌ای حیاتی و یکی از قابل اعتمادترین منابع انرژی بدون کربن است که تامین انرژی شبانه‌روزی را بدون وقفه فراهم می‌کند. در جنرال الکتریک استیم پاور، ما مفتخریم که با BHEL شریک هستیم و به حمایت از NPCIL و هند در مسیر آن به سوی آینده انرژی قابل اعتماد و کم کربن ادامه می دهیم. با تاسیسات خود در سنند، ما توانایی تولید محلی برای ارائه آرزوهای هسته ای برنامه داخلی هند را داریم.

امروزه، فناوری توربین بخار جنرال الکتریک در 50 درصد از نیروگاه های هسته ای جهان کار می کند و 200 گیگاوات (GWs) برای شبکه جهانی تولید می کند. جنرال الکتریک استیم پاور توربین های بخار هسته ای را در کنسرسیوم با BHEL برای پروژه های در حال انجام NPCIL در Kakrapar (KAPP) و Rawatbhatha (RAPP) عرضه کرده است که پس از تکمیل، 2.8 گیگاوات انرژی بدون CO2 را تحویل می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *