تبدیل نفت خام به مواد شیمیایی در پتروشیمی عربستان

تبدیل نفت خام به مواد شیمیایی در پتروشیمی عربستان

به گزارش بازار نفت و گاز، سابیک و آرامکو پروژه انتقال نفت خام به پتروشیمی را در راس الخیر عربستان سعودی می سازد. این پروژه برای تبدیل نفت خام به مواد شیمیایی در پتروشیمی عربستان است. پروژه پتروشیمی ظرفیت تولید 400 هزار بشکه نفت خام در روز و سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری را در بر خواهد داشت.

انتقال نفت خام به پتروشیمی

طبق گفته شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی این کشور، شرکت صنایع پایه عربستان (سابیک) و آرامکو عربستان با طرحی برای ایجاد یک پروژه نفت خام به پتروشیمی در شهر صنعتی راس الخیر، عربستان سعودی، به نیروها می پیوندند. پروژه پتروشیمی قادر به پالایش 400 هزار بشکه نفت خام در روز خواهد بود. روزنامه سعودی گزارش داد که این شامل سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری خواهد بود.

ساخت بندر جدید در راس الخیر

در این رابطه وزیر انرژی در مراسمی که به مناسبت افتتاح یک ساختمان SABIC در الجبیل بود، اعلام کرد. به گفته شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، عربستان سعودی همچنین به دنبال ساخت یک بندر جدید در راس الخیر برای صادرات پتروشیمی خواهد بود.

وزیر نفت گفت: نفت تقاضای بالایی از بخش پتروشیمی در سراسر جهان دارد و این رشد تا سال 2040 به سرعت 60 درصد افزایش خواهد یافت. وی مدعی شد که عربستان سعودی چهارمین تولیدکننده پتروشیمی در جهان است و این کشور تمامی مولفه های لازم برای توسعه بیشتر این بخش در آینده را دارد.

استفاده بهینه از منابع هیدروکربنی

به نقل از این نشریه، وزیر انرژی گفت: سیستم انرژی برای دستیابی به استفاده بهینه از منابع هیدروکربنی و فراهم کردن فرصت های بیشتر برای بهره مندی از مایعات نفتی در تولید محصولات پتروشیمی فعالیت می کند و همچنین هدف آن تمرکز بر تولید تخصصی است.

توسعه زنجیره پتروشیمی ها

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان همچنین فاش کرد که استراتژی یکپارچه برای بخش پتروشیمی کشور در مراحل پایانی خود قرار دارد. این شامل توسعه زنجیره قابل توجهی از پتروشیمی های پایه تا پتروشیمی های تخصصی است.

تبدیل نفت خام به مواد شیمیایی

SABIC و عربستان سعودی آرامکو قبلاً در پروژه نفت خام به مواد شیمیایی شریک بوده اند و توافق نامه ای برای ساخت مجتمعی برای تبدیل 45 درصد نفت خام به مواد شیمیایی مستقیم امضا کرده اند. این دو با KBR برای ارائه مدیریت پروژه، مهندسی و طراحی برای تاسیسات قرارداد بسته بودند. آرامکو عربستان 70 درصد از سهام سابیک را به قیمت حدود 69 میلیارد دلار خریداری کرده بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *