نگرانی از کاهش تقاضا نفت را ارزان کرد

, ,
کاهش تقاضا نفت

نگرانی از کاهش تقاضا نفت را ارزان کرد. با احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا که تقاضا برای سوخت در این کشور را کم می‌کند، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت.

کاهش تقاضای نفت

به گزارش بازار نفت و گاز و نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز با انتظار برای افزایش نرخ بهره در آمریکا که بزرگ ترین مصرف‌کننده نفت جهان است، کاهش یافت.

افزایش نرخ بهره رشد اقتصادی را کند و تقاضا برای سوخت را محدود می‌کند.

هر بشکه نفت برنت با 28 سنت کاهش 79.37 دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با 19 سنت کاهش 74.44 دلار معامله شد.

پس از اینکه چین به عنوان بزرگ ترین واردکننده نفت و دومین مصرف کننده نفت جهان، مرزهای خود را در آخر هفته برای نخستین بار در 3 سال گذشته باز کرد، قیمت هر دو شاخص نفتی در روز دوشنبه یک درصد افزایش یافتند.

دو مقام بانک مرکزی آمریکا در این هفته پیش بینی کردند که نرخ بهره این کشور به افزایش 5 درصدی نیاز دارد تا به 5.25 درصد برسد. در حال حاضر نرخ بهره آمریکا 4.25 تا 4.5 درصد است.

ییپ جان رانگ، تحلیلگر بازار در یادداشتی نوشت، این انتظارات از انتظار بازار برای افزایش نرخ بهره، شدیدتر است. وی افزود، سخنرانی جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو در ساعات پایانی امروز سه‌شنبه نیز می‌تواند این لحن تند را با کمی مخالفت نیز منعکس کند.

سیاست گذاران فدرال رزرو می گویند، انتشار آمار جدید تورم در این هفته، به آنها در تصمیم گیری برای تعیین سرعت افزایش نرخ بهره در نشست آتی کمک خواهد کرد.

در عین حال تحلیلگران هشدار می‌دهند که بهبود تقاضا در چین ممکن است به علت فشار نزولی در اقتصاد جهان، نقش محدودی برای افزایش قیمت نفت داشته باشد.

‌از طرفی آمارهای اولیه رویترز نشان می دهد که ذخایر نفت آمریکا احتمالا 2.4 میلیون بشکه کاهش می یابد.

قیمت گاز طبیعی به قیمت ماه گذشته بازگشت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *