توسعه کارخانه پتروشیمی در بلژیک

توسعه کارخانه پتروشیمی در بلژیک

به گزارش بازار نفت و گاز، INEOS با 3.5 میلیارد یورو برای توسعه کارخانه پتروشیمی در بلژیک جمع آوری می کند. طبق گزارش INEOS، این کارخانه کمترین میزان کربن را در اروپا خواهد داشت، کمتر از نیمی از 10 درصد عملکرد برتر در اروپا و سه برابر کمتر از متوسط کراکر بخار اروپایی.

توسعه کارخانه پتروشیمی

INEOS Olefins بلژیک اعلام کرده است که 3.5 میلیارد یورو برای ساخت و راه اندازی یک کارخانه پتروشیمی با انرژی کارآمد به نام پروژه ONE در آنتورپ جمع آوری کرده است.

این کارخانه اتیلن را تولید خواهد کرد. ماده خامی که در ساخت پلاستیک برای صنایع پزشکی، بهداشت و بهداشت و بهداشت مواد غذایی و همچنین در بخش خودرو و انرژی های تجدیدپذیر استفاده می شود. ظرفیت پلاک آن 1450 کیلوگرم اتیلن در سال خواهد بود.

تولید کمترین ردپای کربن

بر اساس گزارش INEOS، این کارخانه کمترین ردپای کربن را در اروپا خواهد داشت، کمتر از نیمی از 10 درصد عملکرد برتر در اروپا و سه برابر کمتر از متوسط کراکر بخار اروپایی. علاوه بر این، این کارخانه پتروشیمی قادر خواهد بود به طور کامل با هیدروژن کم کربن کار کند و فضایی برای قرار دادن تأسیسات جذب کربن و کوره های الکتریکی آینده خواهد داشت.

تامین مالی توسعه پتروشیمی

این تامین مالی که توسط 21 بانک تجاری حمایت می شود، شامل 1.5 میلیارد یورو بدهی کشف نشده، 700 میلیون یورو ترانشه تحت پوشش UKEF، 400 میلیون یورو ترانشه تحت پوشش سسسه، 100 میلیون یورو بخش تحت پوشش SACE و 800 میلیون یورو ترانشه تحت پوشش Gigarant است.

نقطه عطف و تأمین بودجه

جیسون میر، مدیر مالی پروژه ONE INEOS، گفت: ما از رسیدن به این نقطه عطف و تأمین این بودجه هیجان زده هستیم. گرد هم آوردن تعداد زیادی از بانک‌های تجاری متمرکز بر محیط‌زیست در کنار چهار سازمان دولتی نشان‌دهنده اهمیت عظیم این پروژه است.

میر افزود: Project ONE یک تغییر دهنده بازی برای اروپا است. این فرصت های جدیدی را برای خوشه شیمیایی در آنتورپ به ارمغان می آورد و همچنین انعطاف پذیری کل بخش شیمیایی اروپا را تقویت می کند. مجوز زیست محیطی برای کارخانه پتروشیمی INEOS توسط استان آنتورپ در دسامبر 2021 اعطا شد. انتظار می رود این کارخانه در سال 2026 تولید خود را آغاز کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *