توسعه میدان نفتی اریدو در عراق

توسعه میدان نفتی اریدو در عراق

به گزارش بازار نفت و گاز، لوک اویل تاییدیه نظارتی را برای توسعه میدان نفتی اریدو در عراق تضمین می کند. پس از تصویب، لوک اویل و INPEX جنوب عراق قصد دارند میدان نفتی اریدو را با هدف تولید 250000 بشکه در روز اجرا و توسعه دهند.

توسعه میدان نفتی اریدو

تولیدکننده نفت روسیه، لوک اویل، همراه با شریک خود اینپکس جنوب عراق، تأییدیه نظارتی برای توسعه میدان نفتی اریدو در عراق دریافت کرده است.

شرکت دولتی نفت ث قار عراق (TOC) اعلامیه تجاری بودن ذخایر و طرح کلی پیشنهاد توسعه این شرکت را که در نوامبر 2021 ارائه شده بود، تأیید کرده است.

تولید 250000 بشکه در روز

پس از تصویب TOC، Lukoil و INPEX South Iraq قصد دارند میدان نفتی Eridu را با هدف تولید 250000 بشکه در روز اجرا و توسعه دهند.

Eridu که در سال 2017 کشف شد، یک توسعه نفتی معمولی است که در بلوک 10 عراق واقع شده است.

بلوک 10 در بخش جنوبی عراق، 120 کیلومتری غرب شهر بصره و 150 کیلومتر از میدان غربی قرنا 2 متعلق به لوک اویل واقع شده است و مساحتی حدود 5800 کیلومتر مربع را پوشش می دهد.

میدان نفتی اریدو

میدان نفتی اریدو به عنوان بخشی از چهارمین دور صدور مجوز کشور در سال 2012 به لوک اویل و یکی از شرکت‌های وابسته به اینپکس ژاپن واگذار شد.

لوک اویل مالک 60 درصد بلوک است و همچنین اپراتور آن است، در حالی که اینپکس 40 درصد باقیمانده سهام را در اختیار دارد.

این تولیدکننده نفت روسی از زمان کشف اولیه، 9 حلقه چاه، سه چاه اکتشافی و شش حلقه چاه ارزیابی حفر کرده است و بررسی های لرزه نگاری دوبعدی و سه بعدی را تکمیل کرده است.

بزرگترین اکتشاف نفتی عراق

اریدو یکی از بزرگترین اکتشافات نفتی در 20 سال گذشته در عراق است و تخمین زده می شود که ذخایر نفتی آن 12.9 میلیارد بشکه باشد.

اوایل سال جاری، لوک اویل از طریق شرکت تابعه خود Litasco برای فروش ISAB که دارای یک مجتمع بزرگ پتروشیمی در ایتالیا است به G.O.I به توافق رسید. انرژی.

این معامله قرار است تا پایان ماه جاری بسته شود، مشروط به شرایط خاصی از جمله دریافت تاییدیه های لازم، به ویژه از سوی دولت ایتالیا.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *