توسعه کارخانه سلول های خورشیدی فتوولتائیک

توسعه کارخانه سلول های خورشیدی فتوولتائیک

به گزارش بازار نفت و گاز، Maxeon در حال توسعه کارخانه سلول های خورشیدی و پانل های 3GW در نیومکزیکو، ایالات متحده است. این نیروگاه جدید برای توسعه در زمینی به مساحت 160 هکتار در منطقه مسا دل سول مستلزم سرمایه گذاری بیش از 1 میلیارد دلار است که تحت عنوان 17 تامین مالی انرژی پاک وزارت انرژی ایالات متحده (DOE) بسته می شود.

توسعه کارخانه سلول های خورشیدی

شرکت Maxeon Solar Technologies مستقر در سنگاپور، آلبوکرک، نیومکزیکو، ایالات متحده را به عنوان محل تأسیسات جدید تولید سلول های خورشیدی و پانل های 3GW انتخاب کرده است.

این کارخانه جدید برای توسعه در زمینی به مساحت 160 هکتار در منطقه مسا دل سول مستلزم سرمایه گذاری بیش از 1 میلیارد دلار است. این سرمایه گذاری مشروط به بسته شدن مالی تحت عنوان 17 برنامه تامین مالی انرژی پاک وزارت انرژی ایالات متحده (DOE) است.

مجتمع تولید سلول خورشیدی

مجتمع تولید سلول خورشیدی دارای ساخت سلول خورشیدی، مونتاژ پانل، انبار و دفاتر اداری خواهد بود.

Maxeon Solar قصد دارد ساخت این کارخانه را در سه ماهه اول سال 2024 آغاز کند، با برنامه ریزی برای شروع عملیات اجرایی در سال 2025.

فناوری سلول‌های سیلیکونی فتوولتائیک

این تأسیسات برای توسعه آخرین نسل فناوری سلول‌های سیلیکونی فتوولتائیک TOPCon (PV) و ماژول‌های خورشیدی خط عملکرد سلول شینگل اختصاصی این شرکت برای رسیدگی به تقاضای فزاینده برای پانل‌های خورشیدی تولید داخل طراحی خواهد شد.

علاوه بر این، هم به بازار نیروگاه در مقیاس شهری و هم برای کاربردهای تولید پراکنده پشت بام پاسخ می‌دهد.

پس از تکمیل کارخانه سلول‌های خورشیدی و پنل‌های خورشیدی، شرکت خورشیدی انتظار دارد تا 1800 شغل از جمله مشاغل تولیدی و مهندسی با مهارت بالا ایجاد کند.

این مرکز تولیدی همچنین سالانه میلیون ها پنل خورشیدی را برای بازار ایالات متحده تولید خواهد کرد.

تاسیسات جدید سلول‌های خورشیدی

بیل مولیگان، مدیرعامل Maxeon Solar Technologies گفت: تاسیسات جدید سلول‌ها و پانل‌های خورشیدی ما در نیومکزیکو پاسخی بلندپروازانه و ملموس به نیاز به کربن زدایی اقتصاد ایالات متحده و ایجاد مشاغل محلی با مهارت بالا در تولید و مهندسی دائمی است.

ما انتظار داریم که نیروگاه جدید به عنوان یک لنگر برای جذب سرمایه‌گذاری منطقه‌ای بیشتر در زنجیره تامین خورشیدی عمل کند. به‌عنوان شرکتی که 38 سال پیش در سیلیکون ولی شروع به کار کرد، مفتخریم که فناوری‌های توسعه‌یافته ایالات متحده را به خانه بازگردانیم و در بازسازی زنجیره تامین انرژی خورشیدی داخلی سهیم باشیم.

به گفته Maxeon Solar، در حال حاضر در حال بررسی امکان افزایش عملیات تولیدی این شرکت در ایالات متحده تا حدود 50 درصد به ظرفیت 4.5 گیگاوات است. پیش بینی می شود تصمیم نهایی در مورد ظرفیت کارخانه در اواخر سال جاری گرفته شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *