توسعه انرژی های تجدیدپذیر بادی دولت قزاقستان

توسعه انرژی های تجدیدپذیر بادی دولت قزاقستان

به گزارش بازار نفت و گاز، Acwa Power قرارداد توسعه انرژی های تجدیدپذیر بزرگ با دولت قزاقستان برای انرژی بادی 1 گیگاواتی و نیروگاه ذخیره باتری امضا کرد. این پروژه نشانه ورود ACWA Power به قزاقستان است و با سرمایه گذاری اولیه 1.5 میلیارد دلاری، هدف آن حمایت از اقدام ملی آب و هوا، ادغام انرژی های تجدیدپذیر و تلاش های توسعه پایدار از طریق یکپارچه سازی نوآوری و فناوری است.

توسعه انرژی های تجدیدپذیر بادی

ACWA Power، یک توسعه‌دهنده، سرمایه‌گذار و اپراتور پیشرو عربستانی در تولید برق، نمک‌زدایی آب و نیروگاه‌های هیدروژن سبز در سرتاسر جهان، یک قرارداد مشارکتی پیشگامانه با وزارت انرژی جمهوری قزاقستان و صندوق سرمایه‌گذاری دولتی Samruk-Kazyna اعلام کرده است. قزاقستان یک پروژه ذخیره انرژی بادی و باتری 1 گیگاواتی را در این کشور آسیای مرکزی رهبری و توسعه خواهد داد.

ورود ACWA Power به قزاقستان

این پروژه نشانه ورود ACWA Power به قزاقستان است و با سرمایه گذاری اولیه 1.5 میلیارد دلاری، هدف آن حمایت از اقدامات ملی آب و هوا، ادغام انرژی های تجدیدپذیر و تلاش های توسعه پایدار از طریق نوآوری و ادغام فناوری است. در نظر گرفته شده است که پس از اتمام برنامه ریزی شده در سال 2027، تولید برق مبتنی بر سوخت فسیلی را با موفقیت کربن زدایی کند.

این مشارکت با یک توافق نامه سر شرایط امضا شده توسط H.E رسمی شد. بولات آکچولاکوف، وزیر انرژی جمهوری قزاقستان؛ الماسدام ساتکالیف، رئیس هیئت مدیره سامروک-کازینا، و محمد ابونایان، رئیس ACWA Power؛ با حضور شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان آل سعود وزیر انرژی پادشاهی عربستان سعودی که امروز در مراسم امضای قرارداد شرکت کرد.

استراتژی 2050 قزاقستان

استراتژی 2050 قزاقستان که مسیر توسعه اقتصادی بلندمدت را تعریف می کند، با هدف قرار دادن کشور در بین 30 اقتصاد برتر جهانی تا سال 2050 است. پایداری یک اولویت کلیدی است و تمرکز بر تامین 50 درصد از نیازهای انرژی آن از طریق جایگزین و فن آوری های انرژی سبز تا سال 2050. کشور به سرعت تعدادی از طرح های انرژی پاک را برای دستیابی به اهداف تعیین شده دنبال می کند.

امکان پیشرفت پایدار

امضای امروز بار دیگر نمونه ای از تعهد ما به کشورهای شریک در تلاش های متنوع سازی آنها و امکان پیشرفت پایدار است. مشارکت عمومی خصوصی در واقع کلید تسهیل انتقال انرژی به طور قابل اعتماد و مسئولانه است. و با توجه به ارزش‌ها و تاکید جمهوری در مورد کربن‌زدایی، ما خوشحالیم که فعالیت‌های خود را در بازار قزاقستان گسترش دهیم و از دولت آن در دستیابی به اهداف انرژی تجدیدپذیر ضروری حمایت کنیم.

این مشارکت بدون راهنمایی رهبری بصیر ما و شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان آل سعود، وزیر انرژی پادشاهی عربستان سعودی و اعتماد و تعهد شرکای ما از دولت قزاقستان ممکن نبود. ما مشتاقانه منتظریم برای ایجاد یک مشارکت بلندمدت.

مشارکت ACWA Power بزرگترین سرمایه‌گذاری عربستان سعودی در بخش برق قزاقستان تا به امروز است، با توربین‌های بادی و ذخیره باتری مطمئناً ارزش جدیدی را باز می‌کند و به طرف‌های درگیر کمک می‌کند تا از فرصت‌های کاهش انتشار و انتقال انرژی سرمایه‌گذاری کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *