توسعه میدان گاز شیرین در مالزی

,
توسعه میدان گاز شیرین در مالزی

به گزارش بازار نفت و گاز، شل تولید خود را در توسعه میدان گاز شیرین تیمی در مالزی آغاز کرد. میدان گاز شیرین تیمی که در 252 کیلومتری شمال غربی بینتولو، ساراواک و 202 کیلومتری شمال غرب از میری، ساراواک قرار دارد، به عنوان بخشی از قرارداد اشتراک تولید (PSC) برای بلوک SK-318 در حال توسعه است.

توسعه میدان گاز شیرین

ساراواک شل برهاد (SSB)، یکی از شرکت های تابعه شل، اولین تولید گاز را در توسعه میدان گاز شیرین تیمی خود در سواحل ساراواک، مالزی به دست آورد. میدان گاز شیرین تیمی که در 252 کیلومتری شمال غربی بینتولو، ساراواک و 202 کیلومتری شمال غرب از میری، ساراواک قرار دارد، به عنوان بخشی از قرارداد اشتراک تولید (PSC) برای بلوک SK-318 در حال توسعه است. تحت SK318 PSC، SSB اپراتور پروژه با 75 درصد سهام است. دیگر شرکای این پروژه پتروناس و اکتشاف انرژی برونئی با 15 درصد و 10 درصد سهام هستند.

تولید روزانه سک

سکوی تیمی برای تولید روزانه 50000 بشکه معادل نفت در زمان اوج تولید طراحی شده است. گاز خود را از طریق یک خط لوله جدید 80 کیلومتری به مرکز تولید F23 منتقل خواهد کرد. انتظار می‌رود که توسعه میدان گاز شیرین که در سال 2018 کشف شد، از رشد آینده در منطقه مرکزی لوکونیا، در سواحل ساراواک حمایت کند.

به گفته شل، توسعه میدان گاز شیرین تیمی دارای اولین سکوی سرچاهی این شرکت در مالزی است که توسط سیستم برق هیبریدی خورشیدی و بادی اداره می شود. وزن این سکوی بدون سرنشین 60 درصد سبک تر از سکوی سر چاهی معمولی حفاری با کمک مناقصه خواهد بود که برای نیرو به نفت و گاز متکی است.

انتقال متوازن انرژی

زوئی یوجنوویچ، مدیر بخش گاز و بالادست شل، گفت: تیمی نشان می‌دهد که ما ارزش بیشتری را با انتشار کمتری ارائه می‌کنیم. آنلاین کردن پروژه نیز نمونه ای از تمرکز ما بر عملکرد، نظم و انضباط و ساده سازی است. این نشان دهنده توانایی ما برای نوآوری و ارائه پروژه های ایمن، قابل اعتماد و پایدار است که از انتقال متوازن انرژی برای مالزی پشتیبانی می کند. شل تصمیم نهایی سرمایه گذاری (FID) را در پروژه توسعه گاز تیمی در سال 2021 اتخاذ کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *