توسعه پالایشگاه بومونت در تگزاس

توسعه پالایشگاه بومونت در تگزاس

به گزارش بازار نفت و گاز، اکسون موبیل عملیات توسعه پالایشگاه 2 میلیارد دلاری بومونت را آغاز می کند. به دنبال توسعه از طریق افزودن سومین واحد نفت خام، کل ظرفیت پالایش نفت خام پالایشگاه بومونت در تگزاس، ایالات متحده بیش از 65 درصد از 366000 بشکه نفت خام در روز به بیش از 630000 بشکه در روز افزایش یافته است.

توسعه پالایشگاه بومونت

اکسون موبیل شروع به کار در پروژه توسعه پالایشگاه 2 میلیارد دلاری بومونت در تگزاس را اعلام کرد و بدین ترتیب 250000 بشکه در روز ظرفیت به پالایشگاه موجود واقع در امتداد ساحل خلیج آمریکا اضافه کرد.

پس از توسعه، ظرفیت کل پالایش نفت خام پالایشگاه بومونت با بیش از 65 درصد افزایش به بیش از 630000 بشکه در روز رسیده است. قبل از توسعه، این پالایشگاه روزانه 366000 بشکه نفت خام را فرآوری می کرد.

پروژه توسعه پالایشگاه

پروژه توسعه پالایشگاه خواستار ساخت سومین واحد نفت خام بود که در سال 2019 آغاز شد. این پروژه شامل 1700 پیمانکار بود و پس از تکمیل، 50 کارمند تمام وقت برای مدیریت عملیات پالایشگاه توسعه یافته اضافه شده است.

انتظار می‌رود سومین واحد نفت خام موجود در تاسیسات بومونت، پالایش نفت خام سبک را تقویت کند، که با افزایش تولید نفت خام در حوضه پرمین حمایت می‌شود.

گسترش پالایشگاه بومونت

کارن مک کی، رئیس راه حل های محصول اکسون موبیل، گفت: اکسون موبیل تعهد خود را به گسترش بومونت حتی در شرایط پایین پاندمی حفظ کرد، زیرا می دانست که تقاضای مصرف کننده باز خواهد گشت و ظرفیت جدید در بهبود اقتصادی پس از همه گیری بسیار مهم خواهد بود.

واحد جدید نفت خام ما را قادر می‌سازد تا در زمانی که تقاضا در حال افزایش است، سوخت‌های حمل‌ونقل بیشتری تولید کنیم. این توسعه معادل یک پالایشگاه متوسط است و بخش مهمی از برنامه های ما برای ارائه محصولات انرژی قابل اعتماد و مقرون به صرفه به جامعه است.

اتصال پالایشگاه بومونت

به گفته اکسون موبیل، پالایشگاه بومونت به خطوط لوله عملیات حوضه پرمین این شرکت متصل است، بنابراین مزایای استراتژیک قابل توجهی برای آن به ارمغان می آورد.

نفت خام استخراج شده از حوضه پرمین در پالایشگاه به منظور تولید محصولات نهایی مانند گازوئیل، سوخت جت و بنزین فرآوری می شود.

ExxonMobil گفت که پس از تکمیل خطوط لوله Wink to Webster و Beaumont، سومین واحد نفت خام در این پالایشگاه نیز در موقعیت مناسبی قرار خواهد گرفت تا از نفت خام جدا شده از حوزه دلاور بهره مند شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *