توسعه معدن زیرزمینی مس در مغولستان

توسعه معدن زیرزمینی مس در مغولستان

به گزارش بازار نفت و گاز، Rio Tinto تولید را از پروژه زیرزمینی Oyu Tolgoi آغاز می کند. پروژه زیرزمینی توسعه معدن Oyu Tolgoi موجود در مغولستان است که از سال 2013 از طریق عملیات روباز تولید می کند.

ریوتینتو تولید پروژه زیرزمینی Oyu Tolgoi در صحرای گبی در مغولستان را آغاز کرده است که بیش از 7 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است.

توسعه معدن زیرزمینی

در مراسمی به مناسبت این نقطه عطف، لووساننامسراین اویون اردن، نخست وزیر مغولستان و یاکوب استاشولم، مدیر اجرایی ریوتینتو حضور داشتند.

ریوتینتو 66 درصد از سهام Oyu Tolgoi را در اختیار دارد، در حالی که 34 درصد باقی مانده در اختیار Erdenes Oyu Tolgoi به نمایندگی از دولت مغولستان است.

در ژانویه 2022، طرفین به اختلاف طولانی مدت بر سر پروژه پایان دادند و به توافق رسیدند که روابط خود را مجددا تنظیم کنند و توسعه زیرزمینی Oyu Tolgoi را ادامه دهند. ریوتینتو گفت که در حال حاضر مس از معدن زیرزمینی استخراج می شود.

تولیدکننده کلیدی مس در جهان

Oyun-Erdene گفت: من مفتخرم که این نقطه عطف بزرگ را با شریک خود Rio Tinto جشن می‌گیرم، زیرا ما به سمت تبدیل شدن مغولستان به یکی از تولیدکنندگان کلیدی مس در جهان نگاه می‌کنیم. شروع تولید زیرزمینی در Oyu Tolgoi نشان دهنده توانایی ما در همکاری با سرمایه گذاران به شیوه ای پایدار و تبدیل شدن به یک شریک قابل اعتماد است.

مرحله بعدی این مشارکت، ادامه موفقیت آمیز «سیاست بازیابی جدید» و استراتژی تنوع اقتصادی چشم‌انداز 2050 مغولستان را ممکن می‌سازد. مغولستان آماده همکاری فعال و سودمند متقابل با سرمایه گذاران و شرکای جهانی است.

توسعه معدن مس و طلا

پروژه زیرزمینی Oyu Tolgoi توسعه معدن مس و طلا Oyu Tolgoi موجود است که از سال 2013 از طریق عملیات روباز تولید می شود.

از طریق عملیات روباز و زیرزمینی، برآورد می‌شود که پروژه مغولستان از سال 2028 تا 2036 به طور متوسط سالانه 500000 تن مس تولید کند. این مس کافی برای کمک به تولید نزدیک به شش میلیون خودروی الکتریکی در سال خواهد بود.

پروژه توسعه به طور متوسط حدود 290000 تن در طول عمر ذخیره نزدیک به 30 سال در معدن خواهد داشت.

سنگ معدن پروژه زیرزمینی در حال حاضر از پنل صفر در هوگو نورث لیفت 1 در حال پردازش است. ریوتینتو گفت که انتظار می رود تولید در سال های آینده افزایش یابد.

شروع تولید زیرزمینی

Stausholm گفت: ما در حال شروع تولید زیرزمینی 1.3 کیلومتری زیر صحرای دورافتاده گوبی از یک توده معدنی هستیم که برای تولید جهانی مس و توسعه اقتصادی مداوم مغولستان حیاتی است.

مس تولید شده در این معدن واقعاً کلاس جهانی و با فناوری پیشرفته به ارائه برق مورد نیاز برای آینده صفر خالص و رشد تجارت مس ریوتینتو کمک خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *