بررسی مهمترین تحولات بازار جهانی اوره: بازار بر سر دوراهی

تحولات بازار جهانی اوره

تحولات بازار جهانی اوره

قیمت اوره در هفته منتهی به 23 مارس در برخی مناطق جهان ثابت بوده و در برخی بازارها نیز به دلیل مازاد عرضه با افت روبرو شده است. در مصر که پیش از این شاهد پرمیوم قیمتی نسبت به سایر بازارها بودیم اکنون مطابق انتظارات این روند در حال اصلاح و کاهش است.

قیمت ها در برزیل و کشورهای عربی خلیج فارس ثابت بوده ولی قیمت در جنوب شرق آسیا با افزایش ناچیزی همراه شده که علت اصلی آن خرید تجار در معاملات کوتاه مدت بوده است.

در اروپا، فعالیت های معاملاتی در بازار اوره پس از افزایش نسبی در هفته قبل بار دیگر با کاهش روبرو شده است. ترکیه گفته است که همچنان به خرید اوره از ایران ادامه خواهد داد.

در آمریکا، وجود مازاد عرضه شرایط بازار را به شدت شکننده کرده است. خریداران منتظر هستند تا ببینند آیا قیمتها باز هم کاهش خواهد یافت یا نه. خریداران و کشاورزان تنها نیازهای فوری خود را تامین می کنند.

مهمترین تحولات بازار جهانی اوره

مهمترین تحولات بازار جهانی اوره

در هند، اظهارات وزیر کشاورزی این کشور مبنی بر عدم واردات اوره در فصل پایز که فصل اصلی کاشت است، باعث نگرانی در مورد فشار نزولی بیشتر بر قیمت ها در نیمه دوم سال شده است. در حالی که مشخص نیست هند واقعاً اوره ای برای فصل پاییز وارد می کند یا خیر، فعالان بازار می گویند واردات در سال 2023 در مقایسه با سال های گذشته کمتر خواهد بود.

انتظار می رود تقاضای جهانی در نیمه دوم سال 2023 در سایر بازارها بهبود یابد، اما مشخص نیست که با توجه به وضعیت مازاد عرضه، قیمت ها را افزایش دهد یا خیر.

بررسی بازار اوره در هفته اول آوریل

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: آیسیس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *