کشف نفت سبک در فراساحل نامیبیا

کشف نفت سبک در فراساحل نامیبیا

به گزارش بازار نفت و گاز، شرکت شل نفت سبک را در PEL 0039، فراساحل نامیبیا کشف کرد. این شرکت بزرگ نفت و گاز اپراتور بلوک نامیبیا در آبهای عمیق با 45 درصد سهام است و با شرکت قطر انرژی و NAMCOR که به ترتیب 45 و 10 درصد سهام دارند، شریک است.

کشف نفت سبک

شل و شرکای آن پس از حفاری چاه Jonker-1X، یک کشف نفت سبک در مجوز اکتشاف فراساحلی نامیبیا PEL 0039 انجام دادند. این شرکت اپراتور بلوک نامیبیا با 45 درصد سهام است. شرکای آن عبارتند از قطر انرژی و شرکت ملی نفت نامیبیا (NAMCOR) که به ترتیب 45 درصد و 10 درصد سهام دارند.

به گفته شل، چاه Jonker-1X توسط دکل نیمه فرعی Deepsea Bollsta به عمق 6168 متری در عمق 2210 متری آب ریخته شد. عملیات حفاری در چاه اکتشافی در اعماق آب وجود یک مخزن حاوی نفت سبک را تایید کرد.

جمع آوری داده های دینامیکی

شل و شرکای آن فعالیت های ارزیابی بیشتر را برنامه ریزی می کنند. این شرکت گفت که جمع آوری داده های دینامیکی برای توصیف تنوع خواص سنگ و درک اندازه و پتانسیل قابل بازیافت اکتشاف نفت سبک مورد نیاز است.

دنیس زکولد، رئیس شرکت شل نامیبیا، گفت: «ما از کشف بیشتر در آب های عمیق، سومین کشف ما در نامیبیا، دلگرم شدیم، و خوشحالیم که نتیجه گیری ایمن چاه را تأیید می کنیم.

اکتشاف نفت و گاز در نامیبیا

جونکر بار دیگر تعهد قوی جوینت ونچر به پیشبرد اکتشاف نفت و گاز در نامیبیا و پیشرفت فرصت های پیگیری پس از اکتشافات سال گذشته را نشان داد. ما مشتاقانه منتظر ادامه همکاری عالی خود با دولت جمهوری نامیبیا هستیم.

چاه Jonker-1X در 270 کیلومتری سواحل نامیبیا حفاری شد. قطر انرژی گفت: عملیات حفاری در این چاه در دسامبر 2022 آغاز شد و اخیراً با خیال راحت به پایان رسید.

برنامه اکتشاف و ارزیابی

دکل Deepsea Bollsta همچنان در بلوک PEL 0039 باقی خواهد ماند تا چاه های بیشتری را به عنوان بخشی از برنامه اکتشاف و ارزیابی فعلی کنسرسیوم حفر کند.

برای قطر انرژی، اکتشاف Jonker به دنبال اکتشافات نفتی سال گذشته است که از طریق حفاری چاه Graff-1 و در چشم انداز Venus-1X انجام شد. هر دو اکتشاف نفت در حوضه نارنجی در آب های نامیبیا انجام شد.

سعد شریدا الکعبی، وزیر دولت در امور انرژی و رئیس و مدیرعامل قطر انرژی گفت: ما از این کشف دلگرم کننده که سومین کشف ما در نامیبیا است، خرسندیم. مایلم از این فرصت استفاده کنم و به شرکایمان شل و NAMCOR تبریک بگویم و از دولت جمهوری نامیبیا که از این تلاش اکتشافی بسیار حمایت کرده است، تبریک و تشکر کنم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *