کشف منابع جدید نفت در دریای نروژ

کشف منابع جدید نفت در دریای نروژ

به گزارش بازار نفت و گاز، OMV در نزدیکی میدان گودرون در دریای شمال نروژ، نفتی را کشف کرد. برآورد اولیه اندازه نفت یافت شده در محدوده 0.95 و 5.55 میلیون متر مکعب استاندارد معادل نفت قابل استحصال برآورد شده است.

کشف منابع جدید نفت

شرکت انرژی اتریشی OMV (Norge) در مجوز تولید 817 (PL 817)، تقریباً 5 کیلومتری غرب میدان گودرون در دریای شمال نروژ از طریق حفاری چاه 15/2-2 S، یک کشف نفت انجام داده است.

OMV (Norge) بیست و چهار درصد در میدان تولید گودرون که توسط Equinor Energy اداره می شود، سهم دارد.

طبق گفته اداره نفت نروژ (NPD)، چاه نفت در PL 817 تقریباً در 230 کیلومتری غرب استاوانگر توسط تأسیسات حفاری Deepsea Yantai متعلق به Odfjell Drilling حفر شد.

حفاری در زیر سطح دریا

چاهی در عمق 4723 متری زیر سطح دریا حفاری شده است. ستون نفت شامل لایه‌های نازک ماسه‌سنگ مختلف به طول 23 متر با ویژگی‌های مخزن ضعیف بود.

نمونه‌های نفت از دو لایه شن و ماسه مختلف که فشار آنها یکسان نبود، جمع‌آوری شد. نمایش نفت همچنین در کل بازه زمانی ژوراسیک بالایی ثبت شد.

با داشتن ضخامت محدود لایه های ماسه سنگ و همچنین عدم قطعیت در پراکندگی آنها، برآورد اولیه اندازه نفت یافت شده در محدوده 0.95 و 5.55 میلیون متر مکعب استاندارد (Sm3) معادل نفت قابل بازیافت تخمین زده می شود.

ارزیابی های تولید نفت

OMV (Norge) و سایر دارندگان مجوز PL 817 نتیجه چاه را برای تعیین پتانسیل حجمی در مناطق مخزن مختلف ارزیابی خواهند کرد و کشف را همراه با سایر چشم اندازها در مجوز تولید ارزیابی خواهند کرد.

با 50 درصد سهام، OMV (Norge) اپراتور PL 817 است و توسط Neptune Energy Norge و Source Energy که به ترتیب 30 و 20 درصد سهام دارند، شریک است.

جمع‌آوری داده‌ها

چاه 15/2-2 S مورد آزمایش تشکیل قرار نگرفت، با این حال، جمع‌آوری داده‌ها و نمونه‌گیری انجام شد. این اولین چاه اکتشافی در PL 817 است که در APA 2015 اهدا شد.

چاه در سازند دراپن در ژوراسیک فوقانی خاتمه یافت. هدف آن نشان دادن حضور نفت در سنگ های مخزن در سازند درون دراپن از ژوراسیک فوقانی بود.

به گفته NPD، چاه نفتی که در عمق آب 111 متری حفر شده بود، اکنون به طور دائم مسدود و متروکه خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *