ایا امریکا چاه نفت دارد

ایا امریکا چاه نفت دارد

آیا امریکا چاه نفت دارد؟ بله امریکا یکی از کشورهای تولیدکننده نفت در جهان است. ایالات متحده یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت خام است. ایالات متحده در سال 2018 به بزرگترین تولید کننده نفت خام جهان تبدیل شد و تا سال 2021 موقعیت پیشرو را حفظ کرد. پالایشگاه های نفت ایالات متحده نفت خام تولید شده در ایالات متحده و سایر کشورها را به دست می آورند. انواع مختلف شرکت ها نفت خام را به بازار جهانی عرضه می کنند.

ایا امریکا چاه نفت دارد

بله امریکا دارای چاه های نفت بسیاری است. امریکا یکی از بزرگترین تولیدکننده های نفت در جهان است. نفت خام در 32 ایالت ایالات متحده و در آب های ساحلی ایالات متحده تولید می شود. در سال 2021، حدود 71 درصد از کل تولید نفت خام ایالات متحده از پنج ایالت بود.

پنج ایالت تولیدکننده نفت خام و درصد سهم آنها از کل تولید نفت خام ایالات متحده در سال 2021 عبارتند از:

  • Texas 42.4%
  • New Mexico 11.1%
  • North Dakota 9.9%
  • Alaska 3.9%
  • Colorado 3.7%

در سال 2021، حدود 15.2 درصد از نفت خام ایالات متحده از چاه های واقع در دریا در آب های تحت مدیریت فدرال خلیج مکزیک تولید شد.

تولید نفت خام در امریکا

اگرچه مجموع تولید نفت خام ایالات متحده به طور کلی بین سال‌های 1985 و 2008 کاهش یافت، تولید سالانه تقریباً هر سال از سال 2009 تا 2019 افزایش یافت و به بالاترین میزان ثبت شده در سال 2019 رسید. فناوری حفاری مقرون‌به‌صرفه به افزایش تولید به‌ویژه در تگزاس، داکوتای شمالی کمک کرد. ، اوکلاهاما، نیومکزیکو و کلرادو. تولید نفت خام ایالات متحده در سال‌های 2020 و 2021 عمدتاً به دلیل تأثیرات همه‌گیری COVID-19 بر اقتصاد کاهش یافت.

کشورهای تولیدکننده نفت خام

حدود 100 کشور نفت خام تولید می کنند. با این حال، در سال 2021، پنج کشور حدود 51 درصد از کل تولید نفت خام جهان را به خود اختصاص دادند.

پنج تولیدکننده برتر نفت خام و درصد سهم آنها از تولید نفت خام جهان در سال 2021 عبارتند از:

  • United States 14.5%
  • Russia 13.1%
  • Saudi Arabia 12.1%
  • Canada 5.8%
  • Iraq 5%

انواع مختلف شرکت های نفتی

بازار جهانی نفت پیچیده است. دولت ها و شرکت های خصوصی نقش های مختلفی در انتقال نفت خام از تولیدکننده به مصرف کننده ایفا می کنند. در ایالات متحده، شرکت ها نفت خام را در زمین های خصوصی و عمومی و آب های فراساحلی تولید می کنند.

اکثر این شرکت ها تولیدکنندگان مستقل هستند و معمولاً فقط در ایالات متحده فعالیت می کنند. شرکت های دیگر که اغلب به عنوان شرکت های نفتی بزرگ شناخته می شوند، ممکن است صدها یا هزاران کارمند داشته باشند و در بسیاری از کشورها فعالیت کنند. نمونه هایی از شرکت های نفتی بزرگ ایالات متحده شورون و اکسون موبیل هستند.

اعضای اوپک و کشورهای حوزه خلیج فارس

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گروهی است که شامل برخی از نفت خیزترین کشورهای جهان است. اعضای اوپک در آغاز سال 2020 حدود 71 درصد از کل ذخایر نفت خام اثبات شده جهان را در اختیار داشتند و اعضای اوپک در سال 2021 حدود 37 درصد از کل تولید نفت خام جهان را به خود اختصاص دادند. هر کشور اوپک حداقل یک NOC دارد، اما اکثر آنها به IOC ها اجازه می دهند در داخل مرزهای خود فعالیت کنند. در سال 2021، هفت کشور حوزه خلیج فارس حدود 30 درصد از کل نفت خام جهان را تولید کردند و حدود 48 درصد از ذخایر نفت خام اثبات شده جهان را در آغاز سال 2020 در اختیار داشتند.

آیا امریکا چاه نفت دارد؟

تولید نفت و گاز طبیعی در امریکا

نوآوری فناوری در حفاری و تکمیل اخیراً باعث رشد سریع تولید نفت و گاز طبیعی ایالات متحده شده است. بررسی چگونگی تغییر چاه‌های نفت و گاز طبیعی ایالات متحده، بینش عمیق‌تری نسبت به این رشد سریع ارائه می‌کند. در این گزارش، داده‌هایی در مورد توزیع چاه‌ها بر اساس اندازه و فناوری ارائه می‌کنیم و روندهای نوظهور را تحلیل می‌کنیم.

حجم تولید نفت آمریکا

تولید نفت آمریکا شامل نفت خام و میعانات گازی در دسامبر 2020 به 11.2 میلیون بشکه در روز رسید و تولید گاز طبیعی آمریکا (خروج ناخالص) به 112.6 میلیارد فوت مکعب در روز (Bcf/d) در دسامبر 2020 رسید. تولید نفت و گاز طبیعی ایالات متحده (خروج ناخالص) هر دو در سال 2021 افزایش یافت. تولید نفت به 11.6 میلیون بشکه در روز و تولید گاز طبیعی گاز طبیعی (خروج ناخالص) به 118.7 میلیارد مکعب در روز در دسامبر 2021 رسید. تولید نفت خام و گاز طبیعی ایالات متحده در سال 2021 به دلیل تقاضای بالاتر و افزایش تعداد دکل ها افزایش یافت.

میزان تولید نفت کشور امریکا

به گفته اداره اطلاعات انرژی آمریکا، بدون شک کشور امریکا با تولید 12.6 میلیون بشکه در روز بالاترین تولید روزانه نفت جهان را دارد، اما این تولید داخلی است. اگر به تولید نفت خام شرکت های بزرگ آمریکایی در خارج از این کشور نگاه کنید، مشخص نیست که این شرکت های آمریکایی چه مقدار از نفت خام جهان را در اختیار دارند.

نمی توان به ارزش قطعی دست یافت، اما با توجه به گزارش تولید شرکت های بزرگ آمریکایی در مقایسه با سایر شرکت های بزرگ دنیا، متوجه می شویم که مقر دو شرکت از 10 شرکت بزرگ تولید کننده نفت خام در جهان در ایالات متحده. ده تولیدکننده بزرگ نفت در جهان روزانه 34.73 میلیون بشکه نفت عرضه می کنند. اکسون موبیل و چورون، دو شرکت بزرگ آمریکایی، 4.13 میلیون بشکه از این میزان معادل 11 درصد را به خود اختصاص داده اند.

مقایسه تولید نفت امریکا با جهان

در مقایسه با کل تولید جهانی که 94.7 میلیون بشکه در روز تخمین زده می شود، این تولیدکنندگان بزرگ آمریکایی 4.4 درصد از کل تولید جهان را تشکیل می دهند. علاوه بر این، مجموع تولید 12.6 میلیون بشکه نفت آمریکا معادل 3.3 درصد از کل تولید نفت جهان است. اما وقتی صحبت از تولید نفت می شود، آمریکا شرکت های بزرگ دیگری هم دارد، تقریباً تمام نفت آمریکا توسط شرکت های نفتی آن تولید می شود.

ذخایر نفتی امریکا در جهان

یکی دیگر از راه های یافتن کنترل کننده اصلی نفت جهان، توجه به ذخایر شرکت های آمریکایی است که نه تنها شامل ذخایر نفتی در آمریکا می شود، بلکه کل دنیا را نیز در بر می گیرد. شرکت های امریکایی 44 میلیارد بشکه ذخایر معادل نفت دارند. البته شرکت های کوچک تری در آمریکا وجود دارند که ذخایر نفتی ثابت شده دارند.

ذخایر قطعی آرامکو 260 میلیارد بشکه معادل نفت است. روس نفت نیز 44 میلیارد بشکه معادل نفت دارد و ذخایر شرکت نفت دولتی ونزوئلا از این هم بالاتر است و به 300 میلیارد بشکه معادل نفت می رسد. حتی با وجود اندازه اکسون موبیل، تولید و ذخایر اثبات شده ایالات متحده کسری ناچیز از 1.37 تریلیون بشکه نفت جهان است. این مقدار کمتر از 3 درصد کل ذخایر اثبات شده جهان است.

تخمین‌ تولید نفت در خاک امریکا

گزارش تخمین‌های سالانه تولید چاه‌های نفت و گاز طبیعی در ایالات متحده را بیان می‌کند که بر اساس حجم در یکی از ۲۲ براکت حجم تولید گروه‌بندی می‌شوند که از کمتر از ۱ BOE/d تا بیش از ۱۲۸۰۰ BOE/d متغیر است. ما چاه‌ها را به‌عنوان چاه‌های نفت یا گاز طبیعی بر اساس نسبت گاز به نفت (GOR) 6000 فوت مکعب گاز طبیعی به 1 فوت مکعب در هر بشکه (cf/b) نفت برای تولید هر سال تعیین می‌کنیم. اگر GOR برابر یا کمتر از 6000 cf/b باشد، چاه را به عنوان چاه نفت طبقه بندی می کنیم. اگر GOR بیشتر از 6000 cf/b باشد، چاه را به عنوان چاه گاز طبیعی طبقه بندی می کنیم.

دلایل واردات نفت آمریکا

شرکت تحقیقات انرژی ریستاد در این خصوص اعلام کرد که استخراج نفت از میادین نفتی خاورمیانه کمترین هزینه را دارد. استخراج نفت از میادین نفتی خاورمیانه بشکه ای 31 دلار برآورد می شود، در حالی که هزینه استخراج نفت از آب های عمیق در آمریکا 43 دلار و استخراج نفت شیل در آمریکا به بیش از 44 دلار می رسد.

دلیل دوم این است که بیشتر نفت تولیدی در آمریکا نفت خام سبک است، یعنی درصد گوگرد پایینی دارد، در حالی که نفت خام روسیه درصد گوگرد بالایی دارد. پالایشگاه های آمریکایی بیشتر با نفت خام سنگین کار می کنند. بنابراین برخی از پالایشگاه ها فقط به نفت سبک اختصاص دارد یا نفت سنگین مقرون به صرفه نیست.

تامین نفت خام امریکا

پس از ممنوعیت واردات از روسیه و ونزوئلا، بیشتر نفت خام سنگین مورد نیاز آمریکا از کشورهای همسایه مکزیک و کانادا تامین می شود. پالایشگاه های واقع در شرق و غرب ایالات متحده بیشتر به واردات نفت خام وابسته هستند زیرا خطوط لوله از مراکز تولید نفت در تگزاس و داکوتای شمالی محدود است.

علاوه بر این، قانون «جونز»، تردد کشتی‌های دارای پرچم آمریکا را مشروط به عدم حمل بار بین بنادر آمریکا کرده است. این امر توانایی انتقال نفت خام آمریکا را به شهرهای حاشیه سواحل این کشور محدود کرده است.

ذخایر استراتژیک نفت آمریکا

آمریکا دارای بزرگترین ذخایر استراتژیک نفت در جهان است. پیش از این در زمان تنش های سیاسی از این ابزار برای آرام کردن بازار نفت استفاده کرده است. آنچه مقامات ایالات متحده آن را “ذخایر استراتژیک نفت” می نامند، بزرگترین مخازن نفتی جهان هستند که در اعماق زمین ساخته شده اند. بیشتر ذخایر استراتژیک در چهار مخزن زیرزمینی در خلیج مکزیک واقع شده است. حجم این مخازن که در ایالت های تگزاس و لوئیزیانا قرار دارند در حال حاضر 645 میلیون بشکه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *