پروژه انتقال برق با کابل از ساحل برای سکوی نفتی

,
پروژه انتقال برق با کابل از ساحل برای سکوی نفتی

به گزارش بازار نفت و گاز، OKEA قرارداد پروژه برق رسانی Draugen را با Aker Solutions امضا می کند. این پروژه خواستار اصلاحات اساسی در سکوی موجود در میدان نفتی Draugen است تا برق را از ساحل از طریق کابل دریافت کند.

پروژه انتقال برق با کابل

OKEA و Aker Solutions قراردادی را در رابطه با پروژه برق‌رسانی Draugen در نروژ امضا کرده‌اند که دومی به عنوان پیمانکار اصلی برای مهندسی، تدارکات، ساخت و ساز و نصب (EPCI) انتخاب شده است.

بدون افشای ارزش دقیق قرارداد، Aker Solutions گفت که این قرارداد در محدوده 2.5 میلیارد NOK (243 میلیون دلار) و 4 میلیارد NOK (388 میلیون دلار) است.

دریافت برق از ساحل

امضای قرارداد به دنبال نامه ای از قصد (LOI) است که توسط Aker Solutions در دسامبر 2022 اعلام شد. LOI به نوبه خود به دنبال تکمیل کار مهندسی و طراحی (FEED) جلویی انجام شده توسط پیمانکار نروژی است.

این پروژه خواستار اصلاحات اساسی در سکوی موجود در میدان نفتی Draugen است تا از طریق کابل برق را از ساحل دریافت کند. این امر جایگزین تولید برق موجود از توربین‌های گازی در این پلتفرم می‌شود و از سال 2027 انتشار CO2 را تا 200000 تن در سال جبران می‌کند.

تاکنون، سکوی Draugen با نیروی تولید شده با استفاده از گاز مرتبط تولید شده از میدان کار می کند.

تعویض توربین‌های گازی

معاون اجرایی Aker Solutions و مدیر بازرگانی برق‌سازی، تعمیر و نگهداری و اصلاحات (EMM)، پاال ایکست، گفت: تعویض انرژی فعلی از توربین‌های گازی در سکوی دریایی و در عوض برق‌دار کردن این توربین‌ها از ساحل، تولید نفت و گاز از Draugen را با ظرفیت قابل توجهی امکان‌پذیر می‌کند.

افزایش طول عمر این پلتفرم‌ها برای نیاز روزافزون به انرژی و امنیت انرژی در اروپا اهمیت حیاتی دارد.

فعالیت میدان نفتی Draugen

میدان نفتی Draugen از سال 1993 تولید شده است. به گفته Aker Solutions، به دلیل پروژه برق رسانی، افزایش طول عمر آن می تواند منجر به 20 سال تولید و تولید ارزش شود.

این شرکت نروژی گفت که این پروژه آغاز شده است و قرار است در سال 2026 به پایان برسد. این پروژه از دفاتر این شرکت در تروندهایم در نروژ مدیریت می شود.

برق‌رسانی پلتفرم‌های نفت

دسامبر گذشته، OKEA و Equinor یک پروژه همکاری را برای برق‌رسانی پلتفرم‌های Draugen و Njord A اعلام کردند. اولی مسئول توسعه زیرساخت های برق از ساحل تا Draugen خواهد بود، در حالی که Equinor مسئول کابل از سکوی Draugen به Njord و تغییرات و ارتقاء در سکوی Njord A خواهد بود.

سرمایه گذاری برای کل پروژه برق رسانی نزدیک به 7.3 میلیارد NOK (711 میلیون دلار) تخمین زده می شود که بین Draugen و مجوزهای تولید در میدان Njord مشترک است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *