گسترش شبکه بادی فراساحلی هلند

گسترش شبکه بادی فراساحلی هلند

به گزارش بازار نفت و گاز، هیتاچی و پتروفاک روی پروژه های دریایی 2 گیگاواتی TenneT کار می کنند. هیتاچی انرژی و پتروفاک کار مقدماتی و کارهای مهندسی دقیق را در ایستگاه های مبدل دریایی TenneT هلند آغاز خواهند کرد تا از گسترش شبکه بادی فراساحلی جریان مستقیم ولتاژ بالا (HVDC) این شرکت پشتیبانی کنند.

گسترش شبکه بادی فراساحلی

اپراتور سیستم انتقال هلندی-آلمانی TenneT برای حمایت از برنامه 2GW خود، قراردادهای اولیه با هیتاچی انرژی و پتروفاک امضا کرده است. بر اساس مفاد این قراردادها، هیتاچی انرژی و پتروفاک کارهای مقدماتی و کارهای مهندسی دقیق را در ایستگاه های مبدل دریایی TenneT هلند آغاز خواهند کرد.

این کارها تحویل به موقع دو ایستگاه مبدل اول را برای گسترش شبکه بادی فراساحلی جریان مستقیم ولتاژ بالا (HVDC) TenneT تضمین می کند.

یکپارچه سازی شبکه مشترک

در ژوئن 2022، هیتاچی انرژی و پتروفاک وارد همکاری شدند تا یکپارچه سازی شبکه مشترک و زیرساخت های مرتبط را فراهم کنند.

این شرکت ها تخصص خود را در جریان مستقیم ولتاژ بالا (HVDC) جریان متناوب ولتاژ بالا (HVAC) و راه حل های EPCI برای پشتیبانی از کارهای مقدماتی به کار خواهند گرفت.

نیکلاس پرسون، مدیر عامل کسب و کار یکپارچه سازی شبکه انرژی هیتاچی گفت: ما از تعمیق روابط طولانی مدت خود با TenneT و کمک به ادغام سیستم های 2 گیگاواتی انرژی بادی بدون آلایندگی بسیار مورد نیاز در شبکه اروپا خرسندیم و آن را پایدارتر می کنیم.

راه حل های نوآورانه تسریع انتقال انرژی

ما با TenneT و Petrofac همکاری می کنیم تا راه حل های نوآورانه و مقیاس پذیری را ایجاد کنیم که بتوانیم به سرعت آن ها را برای تسریع انتقال انرژی به کار بگیریم.

سامی اسکندر، مدیر اجرایی گروه پتروفاک گفت: Petrofac بسیار خرسند است که با همکاری TenneT و Hitachi Energy، تخصص پیشرو در صنعت باد فراساحلی EPCI خود را به کار می گیرد، زیرا ما دو پروژه اول این برنامه را آغاز می کنیم.

پروژه های فراساحلی هلند

TenneT گفت که کارهای اولیه در پروژه های فراساحلی هلند از کربن زدایی سیستم های قدرت و تحویل انرژی پاک حمایت می کند.

برنامه 2GW تخصص شرکت را در اتصالات شبکه دریایی ترکیب می کند و نقش مهمی در مدیریت انتقال انرژی از خارج از ساحل ایفا می کند.

TenneT گفت: علاوه بر این، این پروژه به اروپا انرژی سبز اضافی را به روشی ایمن و مقرون به صرفه و با اثرات زیست محیطی کمتر ارائه می دهد.

آلمان، هلند، دانمارک و بلژیک توافق کرده‌اند تا سال 2030 حداقل 65 گیگاوات انرژی بادی دور از ساحل نصب کنند.

ظرفیت انرژی بادی فراساحلی

TenneT قبلاً 40 گیگاوات ظرفیت انرژی بادی فراساحلی در دریای شمال آلمان و هلند توسعه داده است که تقریباً دو سوم هدف را تشکیل می دهد.

مارکو کویجپرز، مدیر فراساحلی TenneT گفت: توافق اولیه کار با هیتاچی انرژی و پتروفاک نقطه عطف بسیار مهمی در اجرای استراتژی 2 گیگاواتی ما است.

با این اولین توافق، ظرفیت تولید را برای پلتفرم‌ها و تجهیزات HVDC رزرو می‌کنیم و فرآیند مهندسی دقیق را برای تضمین زمان‌بندی پروژه‌های 2GW IJmuiden Ver Alpha (2029) و Nederwiek 1 (2030) آغاز می‌کنیم.

ما انتظار داریم که قراردادهای چارچوب کامل را برای محدوده پلتفرم HVDC همه پروژه های نقشه راه 2030 در سه ماهه اول سال 2023 و همچنین با سایر شرکای مورد نظر اعطا کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *