کارخانه آزمایشی کوره ذوب الکتریکی

کارخانه آزمایشی کوره ذوب الکتریکی

به گزارش بازار نفت و گاز، BHP و Hatch مطالعه طراحی را برای پایلوت کوره ذوب الکتریکی آغاز کردند. تاسیسات آزمایشی بینش عمیق تر و دقیق تری را در مورد عملکرد این فناوری برای تبدیل سنگ آهن به آهن مذاب و فولاد ممکن می سازد.

طراحی پایلوت کوره ذوب الکتریکی

BHP و شرکت مهندسی مدیریت پروژه و خدمات حرفه ای جهانی Hatch، توافق نامه ای را برای طراحی یک کارخانه آزمایشی کوره ذوب الکتریکی (ESF) در حمایت از تصمیم برای ساخت این تاسیسات در استرالیا امضا کرده اند. هدف این تاسیسات نشان دادن مسیری برای کاهش شدت دی اکسید کربن (CO2) در تولید فولاد با استفاده از سنگ آهن از معادن Pilbara BHP برای مشتریان فولادسازی BHP است.

کارخانه آزمایشی کوره ذوب الکتریکی

این کارخانه نمایشی در مقیاس کوچک برای همکاری با تولیدکنندگان فولاد و ارائه دهندگان فناوری برای تولید و به اشتراک گذاری آموخته ها با هدف تسریع در افزایش مقیاس طرح های کارخانه ESF استفاده می شود.

این تاسیسات آزمایشی برای آزمایش و بهینه سازی تولید آهن از ESF، نوع جدیدی از کوره که توسط تولیدکنندگان پیشرو فولاد و شرکت های فناوری با هدف قرار دادن فولاد با شدت انتشار CO2 کم در حال توسعه است، در نظر گرفته شده است. ESF قادر به تولید فولاد از سنگ آهن با استفاده از برق تجدیدپذیر و زغال سنگ کک جایگزین هیدروژن است، زمانی که با یک مرحله آهن کاهش یافته مستقیم (DRI) ترکیب شود. تخمین ها نشان می دهد که کاهش بیش از 80 درصدی شدت انتشار CO2 در مقایسه با میانگین صنعت فعلی برای مسیر فولاد کوره بلند معمولی، به طور بالقوه برای پردازش سنگ آهن پیلبارا از طریق مسیر DRI-ESF قابل دستیابی است.

استفاده از کوره‌های قوس الکتریکی

ESF به انعطاف‌پذیری بیشتر در مواد خام اولیه اجازه می‌دهد و مانع کلیدی برای پذیرش گسترده‌تر سایر مسیرهای تولید انتشار کمتر CO2، مانند استفاده از کوره‌های قوس الکتریکی که فقط برای فولاد قراضه و DRI با درجه بالا طراحی شده‌اند، برطرف می‌کند. ESF همچنین این پتانسیل را دارد که در واحدهای تولید پایین دست موجود کارخانه فولاد ادغام شود.

تاسیسات آزمایشی بینش عمیق‌تر و دقیق‌تری را در مورد عملکرد این فناوری برای تبدیل سنگ‌های آهن به آهن مذاب و فولاد ممکن می‌سازد. برنامه‌های آزمایشی برنامه‌ریزی‌شده به کاهش ریسک سرمایه‌گذاری بیشتر در پروژه‌های مقیاس تجاری کمک می‌کند و از این طریق برنامه‌های توسعه مشتریان فولاد BHP را تکمیل می‌کند. این رویکرد افزایش مقیاس توسط نمایش های صنعتی دیگر مانند پروژه HYBRIT سوئد مورد استفاده قرار گرفته است.

BHP و Hatch چندین مکان در استرالیا را برای تسهیلات پیشنهادی بر اساس پشتیبانی از زیرساخت‌ها، مهارت‌های فناوری و در دسترس بودن مشارکت‌های محلی برای ساخت و راه‌اندازی این تأسیسات ارزیابی خواهند کرد.

صنعت فولاد ESF

واندیتا پانت، مدیر ارشد بازرگانی BHP، گفت: ما فرآیند ESF را به عنوان یک پیشرفت مهم در کاهش قابل توجه شدت انتشار کربن تولید فولاد و فرصتی برای سنگ آهن از معادن پیلبارا می‌بینیم. صنعت فولاد ESF را به عنوان گزینه ای مناسب برای استفاده از طیف وسیع تری از مواد خام شناسایی کرده است و شرکت های فولادی در سطح جهان به دنبال ساخت کارخانه های ESF در مقیاس تجاری به عنوان بخشی از نقشه راه کاهش انتشار CO2 خود هستند.

کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای

میشل هاورز، مدیر فروش و بازاریابی گروه BHP، گفت: شریک کلیدی در طرح‌های کاهش انتشار کربن در سراسر جهان است. ما خوشحالیم که می‌توانیم با Hatch، در کنار مشارکت‌های تحقیقاتی و مشتریان فعلی BHP، برای پیشرفت بیشتر در توسعه مسیرها به سمت کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای برای صنعت فولادسازی همکاری کنیم. فناوری ESF بسیار هیجان‌انگیز است و به طور بالقوه برای کاهش شدت انتشار کربن تولید فولاد بسیار مرتبط است و فرصت‌های جدید و هیجان‌انگیزی را برای سنگ آهن پیلبارا و مشتریان ما فراهم می‌کند.

“بی اچ پی و هچ در زمینه فناوری و طراحی فولاد برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از چندین سال، از جمله ESF و با همکاری تولیدکنندگان فولاد، همکاری کرده اند و این پروژه یک پیشرفت طبیعی در مشارکت ما است.”

جو پترولیتو، مدیر عامل هچ برای فلزات فله، گفت: از همکاری با BHP در این ابتکار آینده‌نگر هیجان‌زده است و مفتخر است که در تلاش‌های یک رهبر صنعت که وقف پیشرفت ملموس است، مشارکت کند. این پروژه نقطه عطف مهمی در پیگیری کربن زدایی در یک بخش چالش برانگیز است که زیربنای زیرساخت و پیشرفت جهانی را تشکیل می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *