اکتشاف و توسعه لیتیوم و محصولات جانبی در رواندا

اکتشاف و توسعه لیتیوم و محصولات جانبی در رواندا

به گزارش بازار نفت و گاز، Aterian و Rio Tinto توافقنامه کسب درآمد برای پروژه لیتیوم در رواندا امضا کردند. آتریان یک قرارداد سرمایه گذاری مشترک و قرارداد عملیاتی با HCK Mining، یک نهاد خصوصی رواندا، بر روی مجوز اکتشاف 2750 هکتاری در جنوب رواندا، واقع در حدود 65 کیلومتری جنوب غربی کیگالی و 20 کیلومتری شمال غربی هویه، منعقد کرده است.

اکتشاف و توسعه لیتیوم

شرکت معدنی Aterian مستقر در بریتانیا یک قرارداد سرمایه گذاری مشترک و کسب درآمد با Rio Tinto و Kinunga Mining برای اکتشاف و توسعه لیتیوم و محصولات جانبی در رواندا امضا کرده است.

آتریان یک قرارداد سرمایه گذاری مشترک و قرارداد عملیاتی با HCK Mining، یک نهاد خصوصی رواندا، برای مجوز اکتشاف 2750 هکتاری در جنوب رواندا دارد.

مفاد قرارداد اکتشاف

طبق مفاد قرارداد، ریوتینتو می تواند با صرف 3 میلیون دلار در مدت دو سال، به عنوان مرحله اول پروژه، 51 درصد سود اولیه در مجوز HCK به دست آورد.

پس از به دست آوردن 51 درصد سود، Rio Tinto می تواند با تأمین مالی 4.5 میلیون دلار اضافی در یک دوره سه ساله، مرحله دوم توسعه، 24 درصد سود اضافی در مجوز کسب کند.

پس از اتمام مرحله 2، Rio Tinto می تواند با کمک مالی اضافی، 75 درصد از مجوز را در اختیار داشته باشد.

علاوه بر این، ریوتینتو با پرداخت 2% NSR برای پروژه، با سقف 50.0 میلیون دلار، مشروط به سرمایه‌گذاری مشترک آینده بین ریو و کینونگا و تکمیل بررسی‌های لازم رضایت‌بخش موافقت کرده است.

این قرارداد همچنین به ریوتینتو یک گزینه انحصاری برای سرمایه گذاری در دو پروژه دیگر رواندای آتریان، تحت قراردادهای جداگانه، ارائه می دهد.

شناسایی ذخایر لیتیوم

رئیس آتریان، چارلز بری، گفت: این یک معامله متحول کننده برای آتریان است و توانایی ما در شناسایی ذخایر بالقوه کلاس جهانی در مواد معدنی حیاتی مانند لیتیوم را برجسته می کند.

ما 19 منطقه پگماتیت LCT (لیتیوم-سیزیم-تانتالوم) جداگانه را در سراسر پروژه 2750 هکتاری شناسایی کرده ایم که مقیاس احتمالی لازم برای جذب شریک بزرگی مانند ریوتینتو را ارائه می دهد.

من به تیم آتریان و کار آنها برای شناسایی و بازگشایی دارایی های معدنی استراتژیک در آفریقا و امکان این معامله افتخار می کنم.

هزینه های عملیاتی

آتریان ممکن است در مجموع 300000 دلار به صورت نقدی به عنوان بازپرداخت هزینه های عملیاتی قبلی متحمل شده توسط شرکت معدنی بریتانیا دریافت کند.

ریوتینتو پس از انجام آزمایشات رضایت بخش، مبلغ اولیه 200000 دلار و در آغاز مرحله دوم 100000 دلار اضافی پرداخت خواهد کرد.

آتریان مالک 70 درصد سهام معدن کینونگا است که مجوز این پروژه را در اختیار دارد، در حالی که HCK ماینینگ 30 درصد باقی مانده را در اختیار دارد.

منطقه مجوز در حدود 65 کیلومتری جنوب غربی کیگالی و 20 کیلومتری شمال غربی هویه، در استان جنوبی واقع شده است که مرزهای Nyanza و Huye را به هم متصل می کند.

آتریان 19 منطقه پگماتیت لیتیوم/سزیم/تانتالوم جداگانه را در سراسر پروژه 2750 هکتاری شناسایی کرده است که به خوبی به زیرساخت های محلی متصل است.

حوزه معدنی رواندا

بری افزود: من از حمایت شریکمان، HCK Mining Company Limited و همکاری مستمر با هیئت معادن، نفت و گاز رواندا که برای تکمیل معامله بسیار مهم بوده اند، سپاسگزارم.

«توافقنامه با ریو ارزش مادی را به سهامداران آتریان ارائه می‌کند که مدل کسب‌وکار سرمایه کارآمد آتریان را تأیید می‌کنند و همچنین پتانسیل رواندا را به عنوان یک حوزه معدنی نشان می‌دهند.

این قرارداد مشروط به شرایطی است، از جمله افزودن لیتیوم به عنوان یک کالای اکتشافی در مجوز، که در زمان مناسب انتظار می‌رود.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *