امکان سنجی تولید انرژی از امواج دریا

امکان سنجی انرژی امواج و جزر و مد دریا

به گزارش بازار نفت و گاز، گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، قانون انرژی امواج تاریخی را امضا کرد. این قانون برای امکان سنجی تولید انرژی از امواج دریا و جزر و مد اقیانوس است. این قانون به کمیسیون انرژی کالیفرنیا دستور می دهد تا امکان سنجی انرژی امواج و جزر و مد را در کالیفرنیا، از جمله هزینه ها و مزایای اجرای این فناوری در سراسر خط ساحلی ایالت، ارزیابی کند.

توسعه‌دهنده انرژی امواج

Eco Wave Power یک توسعه‌دهنده انرژی امواج خشکی پیشرو و سهامی عام، از فرماندار کالیفرنیا گاوین نیوسام برای امضای لایحه 605 سنای کالیفرنیا تحسین می‌کند. “SB 605” به قانون – لحظه ای تاریخی برای انرژی امواج در آمریکا. این قانون به کمیسیون انرژی کالیفرنیا دستور می دهد تا امکان سنجی انرژی امواج و جزر و مد در کالیفرنیا، از جمله هزینه ها و مزایای اجرای این فناوری در سراسر خط ساحلی ایالت را ارزیابی کند.

انرژی اقیانوسی

انرژی اقیانوسی یکی از بزرگترین منابع دست نخورده انرژی تجدیدپذیر است. کالیفرنیا اکنون در موقعیت خوبی قرار دارد تا از این انرژی استفاده کند. انتقال به انرژی 100٪ پاک را سرعت بخشد. در عین حال مشاغل پردرآمد ایجاد کند. سناتور استیو پادیلا (D-San Diego)، که SB 605 را معرفی کرده است، گفت: از فرماندار نیوسام برای امضای این قانون مهم به عنوان قانون تشکر می کنم.

پروژه‌های انرژی موج

کمیسیون انرژی کالیفرنیا با آژانس‌های ایالتی و سهامداران مختلف برای شناسایی مکان‌های مناسب برای پروژه‌های انرژی موج و انرژی جزر و مدی در آب‌های کالیفرنیا و فدرال همکاری خواهد کرد. این امر پس از آن صورت می گیرد که قانونگذار ایالتی کالیفرنیا سال 2045 را به عنوان هدف خود برای یک شبکه برق 100 درصد تجدیدپذیر و بدون کربن تعیین کرد، با اولین هدف معیار خود 90 درصد تا سال 2035. از سال 2022، کربن خالص صفر و انرژی های تجدید پذیر ساخته شده است. 54.23 درصد از کل عرضه انرژی کالیفرنیا را افزایش داد.

پتانسیل عظیم انرژی امواج

اینا براورمن، بنیانگذار و مدیر عامل Eco Wave Power، گفت: «کالیفرنیا در ابتکارات آب و هوایی پیشتاز است و SB 605 رهبری این ایالت را در سراسر جهان بیشتر نشان می دهد. ما معتقدیم که انرژی امواج دارای پتانسیل عظیمی است و به زودی فناوری پیشگام خود را در بندر لس آنجلس به نمایش خواهیم گذاشت و نشان خواهیم داد که انرژی امواج می تواند نیروی قابل توجهی در مبارزه با تغییرات آب و هوایی باشد و جوامع ما را با انرژی پاک و قابل اعتماد تامین کند قدرت بی پایان اقیانوس.»

اولین ایستگاه آزمایشی

حامی اصلی SB 605 AltaSea در بندر لس آنجلس، یک پردیس فناوری اقیانوسی 35 هکتاری است. AltaSea به زودی خانه اولین ایستگاه آزمایشی Eco Wave Power در ایالات متحده خواهد بود که تصور می شود اولین ایستگاه انرژی امواج خشکی در ایالات متحده باشد. این ایستگاه آزمایشی پس از آنکه Eco Wave Power نیروگاه EWP-EDF One خود را در بندر یافا به طور رسمی به شبکه انرژی این کشور متصل کرد، ایجاد شد. Eco Wave Power به زودی رسماً سوئیچ را برگرداند تا در ایستگاه اصلی خود شروع به کار کند.

انرژی های تجدیدپذیر

SB 605 کمیسیون انرژی کالیفرنیا را ملزم می کند که تا سال 2025 گزارش کتبی به فرماندار و قوه مقننه در مورد یافته های خود ارائه دهد، از جمله هرگونه ملاحظاتی که ممکن است اقدامات قانونی و اجرایی را برای تسهیل، تشویق و ترویج توسعه و افزایش استفاده از فناوری‌ها، زیرساخت‌ها و تأسیسات انرژی موج و انرژی جزر و مدی در ایالت مقرون به صرفه است.

مطالعه‌ای که توسط آزمایشگاه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر (NREL) انجام شد نشان داد که انرژی امواج و جزر و مد پتانسیل تولید 30 درصد از انرژی مورد نیاز آمریکا را دارد. NREL، یک مرکز تحقیق و توسعه که توسط وزارت انرژی ایالات متحده حمایت می شود، همچنین دریافت که پتانسیل انرژی امواج کالیفرنیا می تواند تقریباً 13 میلیون خانه را تامین کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *