رشد چشمگیر تعداد دکل های حفاری گاز آمریکا

رشد چشمگیر تعداد دکل های حفاری گاز آمریکا

شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز اعلام کرد شرکت های حفاری طی هفته گذشته بیشترین تعداد دکل های گاز طبیعی را در بیش از چهار سال گذشته اضافه کردند.
با این حساب، تعداد دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا برای اولین بار در پنج هفته گذشته با افزایش روبرو شد. تعداد دکل‌های نفت و گاز، که نشان‌دهنده تولید آتی است، در هفته منتهی به 17 مارس با 8 مورد افزایش به 754 افزایش یافت.

بیکر هیوز افزود تعداد کل دکل ها 91 مورد یا 13.7 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است. تعداد دکل های نفتی در این هفته با یک مورد کاهش به 589 و دکل های گازی با 9 مورد افزایش به 162 رسید. قیمت نفت سبک آمریکا پس از افزایش حدود 7 درصدی در سال 2022، تا کنون نزدیک به 17 درصد کاهش داشته است.

در همین حال، قیمت گاز طبیعی نیز پس از افزایش حدود 20 درصدی در سال گذشته، در سال جاری تاکنون حدود 47 درصد کاهش یافته است.
تاجران انرژی گفتند که کاهش اخیر قیمت نفت و گاز باعث شده است که چندین شرکت اکتشاف و تولید تعداد دکل‌های خود را برای حفاری نفت و گاز برای سه ماه متوالی از دسامبر تا فوریه کاهش دهند.

جهش این هفته در تعداد دکل های گازی در حالی اتفاق می‌افتد که برخی از شرکت‌های انرژی در هفته‌های اخیر گفته‌اند که تعداد دکل‌های حفاری گاز را کاهش خواهند داد، به‌ویژه در شیل هاینسسویل در آرکانزاس، لوئیزیانا و تگزاس.

بر اساس پیش‌بینی‌های اداره اطلاعات انرژی آمریکا، علیرغم کاهش تعداد دکل‌های حفاری در ماه‌های اخیر، تولید نفت خام آمریکا همچنان در مسیر افزایش از 11.9 میلیون بشکه در روز در سال 2022 به 12.4 میلیون بشکه در روز در سال 2023 و 12.6 میلیون بشکه در روز در سال 2024 خواهد بود.

در همین حال، بر اساس داده های رسمی در ماه مارس، تولید گاز ایالات متحده در مسیر افزایش از رکورد 98.09 میلیارد فوت مکعب در روز در سال 2022 به 100.67 میلیارد فوت مکعب در روز در سال 2023 و 101.69 میلیارد فوت مکعب در روز در سال 2024 خواهد بود.

بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: oilprice

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *